UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США попередили про спалах лихоманки Зіку у Центральній і Південній Америці

Вірусне захворювання становить особливу небезпеку для вагітних жінок.

Американські служби попередили своїх громадян про небезпечне поширення у 14 країнах і територіях Центральної та Південної Америки лихоманки Зіку, яка становить підвищену загрозу для вагітних жінок. Про це йдеться в заяві Центру з контролю і профілактики захворювань міста Атланта, штат Джорджія, опублікованому у п'ятницю, 15 січня.

В даний час лихоманка Зіку поширюється у ряді латиноамериканських країн, в тому числі таких великих, як Бразилія, Колумбія, Венесуела, Мексика. У списку небезпечних місць виявилися також Панама, Парагвай, Суринам, Гватемала, Сальвадор, Гаїті, Гондурас, Французька Гвіана, Мартиніка і Пуерто-Ріко, йдеться в повідомленні.

Лихоманка Зіку "може викликати у новонароджених немовлят мікроцефалію" - зменшення розмірів голови і недостатній розвиток головного мозку, відзначають фахівці медичного центру в Атланті.

За американськими даними, у Бразилії в минулому році з такою недугою з'явилися на світ приблизно 3,5 тисячі немовлят - в 20 разів більше, ніж в середньому в попередні роки. Близько 40 з них померли.

У звичайній ситуації для дорослих людей і навіть дітей лихоманка Зіку великої небезпеки не представляє. Однак діагностувати її не завжди легко, оскільки симптоми не є яскраво вираженими і тривають від двох до семи днів. У їх числі - незначне підвищення температури, озноб, головний біль, болі в суглобах і спині, висипання на шкірі, кон'юнктивіт, втома.

Переносниками цього вірусного захворювання є комарі виду Aedes aegypti, які можуть бути розповсюджувачами вірусів денге і чікунгунья.

Читайте також: В Одесі від грипу за місяць померли 15 осіб

Американські фахівці нагадують, що вперше цей вірус був виявлений в 1947 році. До недавнього часу він був помічений лише в країнах Африки й Азії, а також в острівних державах тихоокеанського регіону.

Існує припущення, що вірус був завезений до Бразилії під час чемпіонату світу з футболу в 2014 році. Влада цієї країни кинула на боротьбу з москітами армійські підрозділи і приступилв до профілактичних заходів серед населення. Про ситуацію проінформовано Всесвітню організацію охорони здоров'я.