UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США дозволять ревакцинувати відмінним від першого препаратом

FDA схвалить змішування бустерних щеплень від Covid-19.

Американське управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) планує дозволити проводити ревакцинацію препаратом від Covid-19, відмінним від того, яким ставилося перше щеплення, пишуть The New York Times.

Рішення прийняли 15 жовтня. Тоді група експертів представляла результати дослідження експертного комітету при FDA.

Згідно з результатами дослідження «mix and match» ( «змішуй і поєднуй»), у тих, хто зробив перше щеплення Johnson & Johnson і ревакцинувався препаратом Moderna, рівень антитіл виріс в 76 разів за 15 днів.

А ревакцинація вакциною Johnson & Johnson дозволяла помножити число антитіл лише в чотири рази. Другий укол Pfizer теж посилив імунітет ефективніше, ніж ревакцинація першим препаратом.

21 жовтня влада планує розглянути питання ревакцинації відмінним від першого препаратом. Джерела кажуть, що рішення можуть прийняти вже на цьому тижні.

Також ЗМІ повідомляють, що в разі прийняття рішення, потрібно внесення змін в правила складання етикеток для вакцин від COVID-19, щоб кожен з цих препаратів можна було використовувати для ревакцинації.

Читайте також: Ревакцинація від COVID-19 може початися в Україні у 2022 році — МОЗ

Третя доза вакцини рекомендована людям з помірно ослабленим імунітетом і імунодефіцитом, які мають хронічні захворювання або недавно перенесли операцію.

Наприклад: пацієнтам з ВІЛ/СНІД; хворим на рак; пацієнтам після трансплантації органів; хворим, які приймають імуносупресори; пацієнтам зі спадковими захворюваннями і іншим. У таких людей звичайна вакцинація однієї/двома дозами не дає потрібної імунної реакції і не забезпечує надійний захист від ковіда.

Люди з ослабленою імунною системою, які отримали щеплення вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covishield, Johnson & Johnson, Sinopharm і Sinovac, повинні отримати ще одну дозу, повідомили в Стратегічною консультативну групу експертів по імунізації ВООЗ.