UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США 65% працівників готові отримувати менше, але працювати віддалено

До роботи з дому адаптується все більше людей.

У США 94% роботодавців відзначають, що робота на дому не вплинула на продуктивність їх підлеглих або навіть поліпшила її. Чверть самих працівників кажуть: охоче продовжили б працювати віддалено, навіть якби їм за це урізали зарплати на 10%. Інші дослідження називають навіть вищі цифри: 65% опитаних за постійну роботу з дому і готовність отримувати за це на 20% меншу зарплату, передає "Голос Америки".

До роботи з дому адаптується все більше людей, які економлять час на доїзд на роботу і менше відволікаються, ніж в офісі. І за прогнозами, до 2025 року більше 36 мільйонів американців будуть працювати віддалено, це майже вдвічі більше, ніж до пандемії.

Працівники в таких умовах будуть мати більшу гнучкість і задоволеність від роботи, а роботодавці менше витрачати на утримання офісів і мати доступ до фахівців з будь-якої точки світу.

Але не всі роботодавці хочуть давати людям таку можливість, зокрема, проти налаштована банківська галузь. Якщо повернутися в офіс рано, можуть бути ризики для здоров'я. Найбільший інвестиційний банк Європи змушений був знову закрити свій офіс в Гонконзі після того, як на коронавірус заразилися декілька співробітників.

А ось технологічні компанії в США розділилися в питанні. Twitter дозволив довічно всім своїм працівникам виконувати роботу на дому, в Facebook це зможе робити половина працівників. А ось Google навпаки вкладе 7 мільярдів доларів в новий офісний центр. Автомобільний концерн Ford дозволить 30 тисячам працівників залишатися вдома і приходити тільки на зустрічі або обговорення окремих проектів.

Читайте також: Під час пандемії COVID-19 безробіття серед жінок зростає швидше – The Economist

Відзначимо, в Україні рекордних показників безробіття досягло в липні 2020 року, коли офіційно встали на облік майже 518 тисяч осіб, а допомогу по безробіттю отримували близько 433 тисяч.

Детальніше про реальні проблеми віртуальних офісів читайте в статті Андрія Паливоди "Багатогранні проблеми віддаленої роботи".