Екс-співробітник ЦРУ 3, який втік зі США і отримав притулок у РФ, має матеріалами про розвідувальну діяльність проти Росії, повідомляє газета Washington Post.
За даними видання, американська влада у даний час попереджає кілька зарубіжних розвідок, з якими таємно співпрацює, що деякі з наявних у Сноудена документів містять інформацію про збір цими спецслужбами даних про Росію, Іран та Китай.
Зокрема, може бути оприлюднено інформацію про те, як одна з країн НАТО збирала для Військово-повітряних і Військово-морських сил США цінні розвіддані про Росію.
"Якщо росіяни про це дізналися, їм не складе труднощів вжити відповідних заходів протидії", - повідомило виданню джерело.
За даними Washington Post, Сноуден має приблизно 30 тисяч документів, але не всі з них передав у розпорядження журналістів.
Офіс директора з нацрозвідки США відмовився прокоментувати газеті цю інформацію.
Нагадаємо, на початку червня колишній технічний фахівець ЦРУ Едвард Сноуден "злив" у пресу інформацію про те, що АНБ і ФБР вже кілька років мають прямий доступ до серверів таких компаній, як Microsoft, Apple, Google, Yahoo і Facebook, а також стежать за телефонними переговорами одного з найбільших мобільних операторів країни Verizon.
Пояснюючи мотиви свого вчинку, Сноуден зазначив, що вважає дії США грубим порушенням громадянських прав і недоторканності приватного життя.
Згідно з розкритими ним секретними відомостями, спецслужби в рамках програми PRISM збирають аудіо- і відеофайли, фотографії, електронне листування, документи і дані про підключення користувачів до тих чи інших сайтів, що дозволяє їм "протягом певного часу стежити за пересуваннями і контактами різних людей".
Оприлюднена інформація викликала у США величезний суспільний резонанс. Правозахисні організації і багато рядових американців побачили в цьому замах на свої громадянські права.
Владі США довелося визнати факт масштабного прослуховування абонентів мобільного зв'язку і стеження за користувачами Мережі. Президент Барак Обама був змушений пояснити, що збір даних про телефонні дзвінки та обмін повідомленнями в інтернеті здійснюється для того, щоб обчислювати і контролювати можливих терористів і їхніх спільників.
А глава Агентства національної безпеки Кіт Александер на тлі скандалу заявив, що стеження за американцями допомогло спецслужбам попередити "десятки потенційних терактів". !zn
Читайте також:
Сноуден заявив, що приїхав до Росії без секретних матеріалів
Розвідка США зізналася, що практикує стеження через інтернет і телефони
Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"
ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів