У середу, 21 жовтня, парламент Словенії ухвалив законопроект, який дозволяє залучати армію до охорони кордонів, передає Reuters.
Повідомляється, що військовослужбовці зможуть контролювати кордони, якщо на місці не будуть присутні поліцейські. До прийняття закону, армія контролювала кордон тільки разом зі співробітниками правоохоронних органів.
Напередодні Словенія зробила спеціальні заходи для захисту від напливу біженців. Зокрема, було закрито залізничне сполучення з Хорватією, його замінили автобусами, а також посилився поліцейський контроль на кордоні. 19 жовтня Словенія запровадила ліміт на пропуск біженців.Країна буде пропускати не більше 2,5 тисяч мігрантів в день.
Як відомо, країни ЄС зіткнулися з серйозною кризою мігрантів. За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".