UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Сенаті США рекомендували до прийняття резолюцію проти агресії РФ у Чорному морі

У резолюції містяться вимоги надання більш вагомої військової допомоги Україні у частині посилення її ВМС, а також заклик до адміністрації США за допомогою союзників забезпечити свободу судноплавства у Чорному морі.

Комітет з питань міжнародних відносин Сенату США 3 квітня після розгляду рекомендував до прийняття законодавцями резолюцію S. RES. 27 "Щодо призову забезпечити свободу міжнародної навігації у Чорному морі і скасування проекту газопроводу "Північний потік-2"; повний текст законопроекту із супровідним звітом комітету опублікований у базі документів Конгресу США.

Резолюцію вніс сенатор Рон Джонсон за підтримки більш ніж сімдесяти своїх колег. Резолюція закликає адміністрацію США налагодити взаємодію із союзниками щодо забезпечення свободи навігації у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці, а також вітає посилення сил НАТО у Чорному морі і закликає союзників і партнерів США у Європі відмовити у праві заходу та обслуговуванні кораблям російських військово-морських сил.

Окремо у резолюції міститься заклик до президента США Дональда Трампа використовувати можливості військового бюджету США, щоб надати допомогу обороноздатності України, посиливши у першу чергу її морські сили.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Усі 24 українських моряки, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".