UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії пропонують ввести відповідальність за продаж санкційних продуктів

В Держдумі мають намір заповнити в законодавстві "існуючу прогалину".

Депутати Державної думи підготували законопроект, який забороняє реалізовувати санкцсанкційну продукцію на території Росії. Один з авторів даного законопроекту, перший заступник голови комітету Держдуми з аграрних питань Сергій Каргін (ЛДПР) заявив, що "в законодавстві існує прогалина", завдяки якій торговельні мережі, які реалізують санкционную продукцію, уникають відповідальності.

На даний момент відповідно до законодавства РФ, санкційні товари, які були незаконно ввезені на територію Росії, можуть вільно реалізовуватися.

Наприклад, в грудні 2014 року торгова мережа "Магніт" була оштрафована Росспоживнаглядом на 30 тисяч рублів, за продаж забороненого до ввезення сиру. Однак у липні 2015 року штраф був визнаний незаконним. В ухвалі суду було сказано, що уряд РФ передбачив обмеження на ввезення певної продукції, а не її реалізацію.

У пояснювальній записці до зазначеного законопроекту російські депутати так само відзначають, що на прилавках магазинів в РФ можна зустріти західні, санкційні товари, які реалізуються під приводом "залишків", ввезених у Росію до введення санкцій.

Читайте також: Росія може почати "безжалісно знищувати" мед з Китаю

Нагадаємо, Росія з 7 серпня минулого 2014 року ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.

Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.