У Росії збираються завершити розробку нового стратегічного бомбардувальника "проект ПАК ТАК" (перспективного авіаційного комплексу дальньої авіації) у строк від п'яти до семи років, заявив генеральний директор "Туполєва" в інтерв'ю одному з російських пропагандистських телеканалів.
Новий літак отримав індекс "Виріб 80". Про початок його розробки вперше стало відомо у листопаді 2018 року. Планувалося, що літак буде виконаний у схемі "стелс", що збільшить його малопомітність.
ПАК ТАК "Виріб 80" являє собою принципово новий літальний апарат і призначений для виконання всього спектру завдань літаків стратегічної авіації будь-якої дальності; він повинен замінити на озброєнні російської армії нинішні бомбардувальники-ракетоносці (Ту-160, Ту-95МС і Ту-22М3). Літак буде літати на дозвукових швидкостях і буде побудований за американською аеродинамічною схемою "літаюче крило", на зразок B-2 Spirit. Передбачалося, що до 2025 року він здійснить перший політ, а до 2028 року буде прийнятий на озброєння.
Як повідомлялося, 22 січня на аеродромі полку дальньої авіації в Оленегорську Мурманської області РФ розбився надзвуковий стратегічний бомбардувальник Ту-22М3. Згідно з офіційним повідомленням Міноборони РФ, після виконання планового навчально-тренувального польоту без боєкомплекту літак потрапив у сніговий заряд і здійснив жорстку посадку. Під час зіткнення зі злітно-посадковою смугою бомбардувальник загорівся. Два члена екіпажу від отриманих травм померли на місці, двох – госпіталізували. Через деякий час в лікарні помер третій пілот. Єдиним живим членом екіпажу залишився штурман.
За попередньою інформацією, причиною аварії стала помилка екіпажу у складних погодних умовах. Це вже четверта аварія літака Ту-22М3 за останні чотири роки.