UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ заявили, що проклали до окупованого Криму 32-кілометровий водогін

Тимчасовий водогін покликаний забезпечити населення півострову водою до завершення будівництва магістрального водоводу.

Міністерство оборони РФ заявляє, що для "безперебійного водопостачання" проклало водогін до тимчасово окупованого Криму, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на міністра оборони РФ Сєргєя Шойгу.

"Збройні сили беруть участь у вирішенні загальносуспільних питань. Для безперебійного водопостачання населення Криму прокладено тимчасовий водогін загальною довжиною 32 км", - сказав Шойгу на колегії Міноборони РФ в понеділок, 31 травня.

За словами російського міністра, це "дозволило зняти водну блокаду півострова до завершення будівництва магістрального водоводу".

Читайте також: Посол Мельник вважає можливим примирення України та Росії

29 квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5419 про заборону водопостачання по Північно-Кримському каналу в тимчасово окупований Крим і міста Севастополя.

Законопроєкт пропонує змінити ст. 6 Закону України "Про створення вільної економічної зони" Крим "і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України". До неї пропонується додати норму про заборону:

Документ передбачає, що така норма буде діяти до закінчення тимчасової окупації Кримського півострова.

До 2014 року основним джерелом постачання води до Криму був Північно-Кримський канал із забором води з Каховського водосховища, спеціально побудованого в нижній течії річки Дніпро. Канал починається від Каховського водосховища, проходить через Перекопський перешийок, іде повз Джанкой і далі на південний схід, доходячи до околиць Керчі. Довжина - 402,6 км, довжина в межах Криму - 294 км. Через Північно-Кримський канал забезпечувалося до 85% потреб Криму в прісній воді. З початком окупації півострова Росією в квітні 2014 року постачання води з Дніпра на Кримський півострів було перекрите.

Україна наполягає на тому, що поки півострів перебуває під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а "спонсорувати" мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Офіційний Київ і міжнародні партнери України вважають, що за ситуацію з водою на півострові несе відповідальність виключно команда глави Кремля Владіміра Путіна. При цьому влада України може розглянути можливість подачі води в окупований Росією Крим в разі виникнення на півострові гуманітарної катастрофи.

Детальніше про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для читачів ZN.UA.