UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Північній Кореї виявили таємні ракетні бази - The New York Times

Незважаючи на те, що експерти заявляють про успішну ідентифікацію 13 баз, за їхніми ж словами, кількість таких "сховищ" може досягати двадцяти.

Північна Корея, незважаючи на всі запевнення про прихильність денуклеаризації, не збирається роззброюватися - на даний момент режим Кім Чен Ина володіє щонайменше 13 секретними ракетними базами, повідомляє The New York Times з посиланням на експертів Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні.

Експерти центру, пише видання, впевнені, що на цих секретних базах можуть зберігатися ракети, здатні нести ядерні заряди. Незважаючи на те, що експерти заявляють про успішну ідентифікацію 13 баз, за їхніми ж словами, кількість таких "сховищ" може досягати двадцяти.

"Не схоже, що ці бази знаходяться в законсервованому стані", – зауважив один з експертів CSIS.

Нагадаємо, 7 листопада речник Державного департаменту США Хізер Нойерт повідомила про те, що зустріч держсекретаря Майка Помпео з "правою рукою" лідера Північної Кореї Кім Ен Чхолем, запланована на цьому тижні в Нью-Йорку, відбудеться пізніше.

Помпео під час зустрічі з Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".

Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".