У Пхеньяні прокоментували нові санкції Ради безпеки ООН, заявивши про те, що вони руйнують мир і безпеку на Корейському півострові, загрожують суверенітету Північної Кореї і санкціонують військові дії.
У Міністерстві закордонних справ Північної Кореї у неділю, 24 грудня, заявили про те, що США "налякані ядерною міццю" КНДР, і саме через це ініціювали найбільш жорсткі санкції з усіх накладених раніше, пише Reuters.
Там також "категорично відкинули" нові санкції Ради безпеки ООН і пообіцяли продовжувати розвивати ядерну програму, наполягаючи на тому, що ядерна зброя КНДР є зброєю стримування й оборони і не суперечить нормам міжнародного права.
"Ми продовжимо розвивати наше оборонне ядерне озброєння, спрямоване на принципове знищення ядерних загроз США, шантажу і ворожих кроків шляхом встановлення практичного балансу сили із США", - зазначили в КНДР.
Пхеньян також заявив про те, що ті країни, які підтримали резолюцію ООН щодо посилення санкцій "зіткнуться з гнівом КНДР".
"Ті країни, які проголосували за цю "резолюцію", повинні нести повну відповідальність за всі наслідки, які будуть викликані нею", - зазначили північнокорейські чиновники.
Нагадаємо, у п'ятницю, 22 грудня, Радбез ООН одноголосно прийняв рішення посилити санкції проти КНДР.
З 1 січня у Північну Корею дозволено постачати лише 500 тисяч барелів палива на рік. Також заборонено ввозити в країну продовольчу і сільськогосподарську продукцію, машини, електричні прилади, землю, камінь та дерево. Крім того, під заборону на постачання Пхеньяну потрапили промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інші метали.
Стсовно 16 північнокорейських громадян введені візові заборони, їхні іноземні активи будуть заморожені. А громадяни КНДР, які працюють за кордоном і відправляють гроші додому, повинні бути репатрійовані протягом 12 місяців.
Рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї прийняте на тлі безперервних ядерних і ракетних випробувань. Так, вранці 29 листопада КНДР запустила чергову балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР і її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".