Влада Південної Кореї підтвердили, що в одного з північнокорейських солдатів, який втік з КНДР в цьому році, виробився імунітет до сибірської виразки.
За словами одного з південнокорейських чиновників, в крові у перебіжчика виявили антитіла до цієї інфекції.
Вірогідно, що військовослужбовцю зробили ін'єкцію спеціальної вакцини, в результаті якої у нього виробився імунітет до сибірки.
Влада вважає, що наявність антитіл у крові у солдата може свідчити про наявність у північнокорейського режиму зразків збудника захворювання, які можуть бути використані для виробництва біологічної зброї.
У Сеулі це викликає обґрунтовані побоювання, так як Південна Корея ще не розробила власну вакцину проти сибірської виразки. У Міністерстві оборони повідомили про плани завершити роботу над вакциною до 2019 року.
У грудні авторитетне американське видання The Washington Post із посиланням на джерела в розвідувальному співтоваристві повідомило про розробку Пхеньяном біологічної зброї. За даними видання, у КНДР можуть начиняти боєголовки балістичних ракет збудниками віспи та сибірської виразки.
У Північній Кореї цю інформацію заперечують, традиційно звинувачуючи США у брехні.
Нагадаємо, 22 грудня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про посилення санкцій проти північнокорейського режиму за розробку та випробування ядерної зброї та засобів її доставки.
Зокрема, з 1 січня до КНДР дозволено поставляти вже не 2 млн, а лише 500 тисяч барелів палива на рік. Крім того, до Північної Кореї заборонено ввозити продовольчу і сільськогосподарську продукцію, електричні прилади, землю, камінь, дерево, промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інші метали.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".