Росія продовжує нарощувати військові потужності біля кордонів з Україною, зокрема на території Білорусі.
Про це на брифінгу в Пентагоні заявив речник міністерства оборони США Джон Кірбі.
"Що стосується нарощування військ, то ми, як і раніше, спостерігаємо, зокрема в останню добу, як із глибини Росії продовжують надходити додаткові ресурси до українського кордону, зокрема на територію Білорусі", - заявив Кірбі.
При цьому представник Пентагону не оприлюднив конкретні цифри з розвідувальних звітів відомства, але повторив, що дані про чисельність військ РФ "продовжують зростати".
Кірбі також повідомив про наявність ознак передислокації "ближче до України додаткових батальйонних тактичних груп".
Все це означає, що Росія продовжує дестабілізувати ситуацію в регіоні, резюмував речник оборонного відомства США.
Нагадаємо, 10 лютого Росія та Білорусь планують розпочати спільні навчання "Союзна рішучість-2022", які пройдуть у безпосередній близькості від кордонів України.
Росія не припиняє нарощувати військову присутність впритул до кордонів України. РФ збільшує кількість важкої військової техніки, ракетних комплексів та стягує підрозділи внутрішніх військ для потенційного виконання поліцейських функцій на захоплених територіях, заявив керівник групи розслідувачів Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов.
Раніше прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що в адміністрації Байдена сподіваються на розсуд Путіна у питанні деескалації ситуації навколо України.
Ще 30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія стягує війська до кордону України, зокрема, з боку тимчасово окупованого Криму. 5 квітня Росія розпочала контрольну перевірку боєготовності своїх військ.
Президент Володимир Зеленський вважає це радше «грою м’язами», ніж реальною загрозою, однак українська армія залишається готовою до будь-яких провокацій, наголосив він. Напередодні у південних регіонах України оголосили збори територіальної оборони для посилення і захисту держкордону.
США й інші партнери України дотримуються іншої точки зору. Свою занепокоєність висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність найвищого рівня. Партія правлячого блоку ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі засудила дії РФ, назвавши «вкрай небезпечними». Свою підтримку Україні висловили Канада, Велика Британія та НАТО.
Українські та закордонні експерти вважають відкриту агресію РФ малоймовірною. На їхню думку, своїми діями Кремль «дражнить» Захід і мститься за слова президента США на адресу Путіна, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, чинить психологічний тиск на Україну і посилає сигнал підтримки окупаційним військам у Донбасі. Однак поки точні наміри Владіміра Путіна незрозумілі, розслаблятися зарано, вважають аналітики.
Україна, Велика Британія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна" , а про можливі сценарії наступу на Україну військ РФ з півночі у матеріалі "Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?".