UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині назвали будівництво "Північного потоку-2" помилкою

Німецький регулятор продовжує перевірку.

Віцеканцлер, міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік – 2" це помилка з геополітичної точки зору.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Міністр нагадав, що практично усі європейські країни були проти будівництва газопроводу.

"Всі європейські країни, крім Німеччини та Австрії, були завжди проти. І ось газопровід побудований. Але питання про те, чи буде він введений в експлуатацію, залишається відкритим. Це питання слід вирішувати з позиції європейського та національного права", - заявив міністр.

Також Хабек підкреслив, що "будь-яка подальша агресія (РФ проти України, — Ред.) не повинна залишатися без жорстких наслідків".

Читайте також: Пів мільярда доларів на армію України та негайні санкції на оператора "Північного потоку 2": у Сенаті зареєстрували законопроєкт

Він нагадав, що, згідно із законодавством, володіння мережею та компанією, що здійснює її експлуатацію, мають перебувати у різних руках.

"Політика, спрямована на підтримку конкуренції, - це політика. Вона не дає створювати монополії й водночас - залежності", - сказав він, додавши, що німецький регулятор перевірить відповідність усіх документів щодо "Північного потоку - 2" закону та ухвалить рішення про дату початку його експлуатації.

Раніше повідомлялося, що газопровід "Північний потік-2" з Росії до Німеччини зараз не може отримати сертифікацію, оскільки не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

При цьому Австрія закликала якнайшвидше ввести в експлуатацію "Північний потік - 2".
В Австрії вважають помилковим ставити під сумнів використання трубопроводу щоразу, коли в ЄС виникають дискусії з Москвою.

Нагадаємо, Німеччина, з одного боку, добре поінформована про загрозу, яку становить для України Росія, а з іншого німецький політикум поки що нічого не пропонує для реального забезпечення нашої безпеки. І це один із головних викликів у двосторонніх відносинах Києва та Берліна, який був, є, і, ймовірно, ще якийсь час збережеться, зазначає в інтерв'ю ZN.UA посол України Андрій Мельник.