UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО так і не домовилися про відповідь Росії щодо гарантій безпеки — FT

Деякі країни змирилися з необхідністю розпочати діалог з Кремлем, інші - категорично проти усіх вимог Москви. 

Росія все ще вимагає від НАТО гарантій свого нерозширення на схід, проте члени Альянсу досі не можуть визначитися зі своєю відповіддю Кремлю. Про це пише Financial Times з посиланням на свої джерела. 

ЗМІ зазначає, що наразі є ціла низка країн, які змирилися з необхідністю початку діалогу з Кремлем, хоча немає можливості виконати велику кількість російських вимог. Проте там хочуть переконати Москву відмовитися від вторгнення в Україну та від нарощування чисельності військ на наших кордонах. 

Проте знайти консенсус в цьому питанні буде складно, адже, як нагадує співрозмовник ЗМІ, в НАТО не підтримають поступи, які могли б зашкодити інтересам країн-членів Альянсу.  Тому військове керівництво західних держав наразі намагається знайти "області взаємної згоди та заспокоїти ситуацію". 

"Проблема тут у тому, що якщо ви просто скажете ні, то у вас немає простору для переговорів", — пояснив один з високопоставлених дипломатів НАТО.

Тим часом глави Міноборони країн Балтії вимоги Росії категорично відкидають. 

"Ми бачимо агресивну позицію Росії - тільки посилення та подальша ескалація ситуації, що є серйозною загрозою не лише для України, а й для усієї Європи. Це життєво важливо для нашого регіону і всі союзники повинні мати єдину ситуаційну поінформованість та тісне співробітництво", — наголосив глава Міноборони Естонії Калле Лаанет.

Читайте також: Росія почала прямо загрожувати НАТО

Напередодні США та НАТО виступили із вимогою до Росії надати гарантії ненападу на Україну. Своєю чергою у МЗС України нагадали: найкращими гарантіями з боку Росії буде припинення війни. У РФ вимоги проігнорували, заявивши про "втручання у внутрішні справи" країни, натомість висунули власні.

Росія вчергове грає на підвищення ставок, аби домогтися "розрядки" на власних умовах. Загрозою ескалації на російсько-українському кордоні Москва домоглася саміту Джо Байдена та Владіміра Путіна 7 грудня, а також консультацій з НАТО стосовно "питань, які непокоять" – щодо розширення Альянсу завдяки приєднанню України та Грузії.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз: