UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС Польщі вважають, що жорсткі санкції — єдина мова, яку розуміє Путін

Європейські країни не повинні забувати про підтримку України.

Зараз переговори з РФ Захід мають проводити досить рішуче і лише за умови посилення санкцій.

Про це в ефірі Польського радіо заявив заступник глави МЗС Польщі Павло Яблонський.

"Вісти переговори потрібно рішуче… Якщо Росія не відмовиться від своїх агресивних дій, то санкції мають продовжуватися та посилюватися. Це єдина мова, яку розуміє Путін", – заявив польський дипломат.

Також він зазначив, що зараз на Заході може бути озвучена думка, що Росію потрібно вислухати та зрозуміти її позицію, але поки РФ не перестане порушувати міжнародне право та не відмовиться від окупації частини України, її не можна визнавати раціональним партнером.

Яблонський зазначив, що важливим для Заходу є виконання зобов'язань щодо солідарності з Україною.

Читайте також: Глава МЗС Франції: Нормандський формат повертається до роботи

"Україна з 2014 року, де-факто вже вісім років, перебуває у стані війни. Навіть якщо вона менш інтенсивна, ніж у 2014 році, там все ще відбуваються зіткнення, гинуть люди. Якщо ми зобов'язалися, що підтримуватимемо і гарантуватимемо незалежність України, то не можемо зараз відмовлятися від цих зобов'язань лише тому, що Путін нас чимось налякав", — заявив заступник глави МЗС Польщі.

Раніше посол України у ФРН Андрій Мельник заявив, що канцлер Німеччини Олаф Шольц має стати лідером у вирішенні конфлікту між РФ та Україною.

Дипломат вважає, що переговори з РФ "недостатньо суворі" тому й не дали результатів. Мельник заявив, що "пасивна позиція Заходу" може мати "фатальні наслідки" для України.

Також держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що у разі відсутності успіху в роботі дипломатів щодо врегулювання з РФ питань української проблематики Сполучені Штати та партнери країни вдадуться до економічних заходів проти Росії.

Також США та країни-партнери збільшать присутність сил НАТО біля російських кордонів та посилять військову допомогу Україні.

10 січня відбулися 8-годинні переговори США та Росії щодо так званих "гарантій безпеки". У РФ заявили, що вони були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". В американському Держдепартаменті, у свою чергу, додали, що Вашингтон запропонував Москві провести подальші двосторонні консультації.

12 та 13 січня Росія проведе переговори з НАТО та ОБСЄ.

Раніше в Міністерстві оборони РФ заявили про чергові навчання біля кордону з Україною. Зокрема, у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях у навчаннях зі стрілянинами беруть участь 3 тисячі військових.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проекти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".