UA / RU
Підтримати ZN.ua

У М'янмі повстанці захопили військовий штаб біля кордону з Китаєм: Пекін закликав припинити бойові дії 

Повстанці стверджують, що взяли під контроль стратегічне місто.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Армія повстанців у М’янмі в четвер, 25 липня, заявила про отримання контролю над важливим регіональним військовим штабом поблизу кордону з Китаєм, що може стати найбільшим новим ударом для військової хунти, яка керує країною. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Військові Китаю проводять навчання біля М'янми: за останній місяць прикордонна зона стала “гарячою точкою”

Повстанці Національно-демократичного альянсу М'янми стверджують, що після 23 днів боїв з хунтою вони взяли під контроль стратегічне місто Лашіо на півночі штату Шан, приблизно за 120 км від кордону з Китаєм.

“Наша армія здобула вирішальну перемогу й зараз зачищає місто від залишків ворожих військ. Місто оголошується повністю звільненим”, - йдеться в заяві.

Національно-демократичний альянс є однією з кількох повстанських груп етнічних меншин, що борються за витіснення хунти з територій, які вони вважають своїми.

Конфлікт переріс у громадянську війну, яка стала одним з найбільших викликів для добре оснащеної армії М'янми. 

Альянс розпочав черговий наступ після нещодавнього зриву перемир'я, укладеного за посередництва Китаю. Пекін занепокоєний бойовими діями на кордоні та їхнім впливом на торгівлю.

У четвер Міністерство закордонних справ Китаю закликало всі сторони припинити бойові дії, розпочати діалог, а також гарантувати, що китайський бізнес і громадяни не постраждають.

Інтернет-видання Myanmar Now процитувало командира іншого збройного угрупування, що воює разом з Національно-демократичним альянсом, який теж підтвердив захоплення регіонального командного штабу в Лашіо.

Читайте також: Біля кордону М'янми з Таїландом точилися бої: повстанці атакували війська хунти

Хунта, яка повернула собі владу в М'янмі під час військового перевороту в 2021 році, після десятиліття умовної демократії, змушена розтягувати свої сили на кількох фронтах бойових дій по всій країні, що ускладнює управління постраждалою економікою. 

Згідно з аналізом, проведеним на початку цього року Спеціальною консультативною радою з питань М'янми, хунта наразі не має ефективного контролю, втративши владу над населеними пунктами, які охоплюють 86% країни та дві третини населення.