UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Міноборони Греції позначили умову для вирішення спору з Македонією

У Скоп'є сподіваються врегулювати суперечку з Афінами до початку саміту НАТО в липні

Міністр оборони Греції Панос Камменос, який є лідером партії, що входить в урядову коаліцію в Греції, заявив, що його партія не підтримає жодного з рішень щодо назви колишньої югославської республіки, що включає будь-які похідні слова від терміна "Македонія", повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Associated Press.

Камменос заявив, що його права партія "Незалежні греки" робить все можливе, щоб запобігти використання терміна "Македонія" в назві сусідньої країни.

Як відомо, Афіни і Скоп'є активізували переговори з цього питання. Пропозиції уряду Греції, як повідомлялося, включають похідні слова від терміна "Македонія".

Відмова партії Камменоса підтримати угоду може загрожувати стабільності уряду Греції.

Раніше, прем'єр-міністр Македонії назвав чотири варіанти зміни назви країни для врегулювання багаторічної суперечки з Грецією. Пропозиції такі: Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардар Македонія, Республіка Македонія (Скоп'є).

Він також висловив сподівання, що суперечка навколо назви буде врегульовано до саміту НАТО в липні.

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одній з північних грецьких провінцій, і тому блокує діалог щодо вступу країни в НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - з часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало опору з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Македонці вимагають від прем'єра припинити переговори з Грецією про перейменування країни. Учасники протесту "Ми - Македонія" зібралися під статуєю еллінського правителя Олександра Великого на головній площі столиці. Вони висунули вимоги до прем'єра Зорана Зоєва припинити переговори з Грецією щодо зміни назви.

Раніше у ЄС розповіли, коли чекати вирішення спору між Грецією і Македонією. Це станеться до кінця головування Болгарії в Раді ЄС у липні, заявив Європейський комісар з питань розширення Йоханнес Хан.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв раніше заявляв про референдум з приводу зміни назви країни. Таким чином, Македонія намагається вирішити багаторічну суперечку з Грецією і відкрити собі шлях до євроінтеграції.

Європейська комісія підготувала нову стратегію, відповідно до якої 2025 рік стане крайнім терміном для нової хвилі розширення, однак це стане можливим лише після врегулювання локальних суперечок на Західних Балканах. У ЄС зазначили, що "не будуть імпортувати двосторонні диспути".