UA / RU
Підтримати ZN.ua

У М'янмі звільнили засуджених до семи років в'язниці журналістів Reuters

Ва Лона і Чжо Сої Оо випустили за "новорічною амністією".

У М'янмі звільнили двох журналістів Reuters Ва Лона і Чжо Сої Оо , яких засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у розголошенні державної таємниці під час своїх розслідувань, передає Reuters. Журналісти провели за ґратами більше 500 днів.

"Ми дуже раді, що М'янма випустила наших сміливих репортерів Ва Лона і Чжо Сої Оо . З часу їх арешту 511 днів тому вони стали символом важливості свободи преси в усьому світі. Ми вітаємо їх повернення ", - сказав головний редактор агентства Стівен Адлер.

Журналістів випустили у вівторок за президентською амністією для 6520 ув'язнених. У М'янмі існує звичай, згідно з яким влада по всій країні звільняє ув'язнених під час традиційного Нового року, який розпочався 17 квітня.

Організація Об'єднаних Націй в М'янмі заявила про те, що звільнення журналістів – це знак прихильності уряду переходу до демократії. У свою чергу в посольстві США також привітали звільнення Ва Лона і Чжо Сої Оо і заявили, що раді можливості журналістів повернутися до своїх родин.

Нагадаємо, Ва Лона і Чжо Сої Оо засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у розголошенні державної таємниці під час розслідування вбивств і переслідувань місцевою владою мусульман рохінджа в штаті Рекхайн. Журналістів визнали винними в отриманні доступу до секретних документів про переміщення військових і поліцейських.

Головний редактор Reuters Стівен Адлер заявив самому агентству, що такий вирок став кроком назад демократії М'янми. Він також закликав владу переглянути вирок.

Журналістів заарештували 13 грудня 2017 року. Ван Лон працює в агентстві з червня 2016 року. Чжо Шое Го працює в Reuters з вересня 2017 року.

27 серпня у міжнародній незалежної місії ООН по ситуації в М'янмі заявили про необхідність притягнення до відповідальності командування армії М'янми за геноцид, злочини проти людства і військові злочини.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена з міжнародного тиску на М'янму. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня 2017 у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людейчерез військові репресій в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".