Людина, яка померла понад 5 тис років тому в Латвії, була заражена найранішим відомим штамом чуми, повідомляє BBC News.
"Це найстаріша ідентифікована жертва чуми, яка у нас є", - сказав доктор Бен Краузе-Кьора з Кільського університету в Німеччині.
Останки померлого були знайдені з трьома іншими в неолітичному похованні в Латвії на березі річки Салац, яка впадає в Балтійське море.
Дослідники секвенували ДНК з кісток і зубів людей і виявили, що один мисливець-збирач - чоловік років двадцяти - був заражений древнім штамом чуми, що викликається бактерією Yersinia pestis.
"Швидше за все, його вкусив гризун. Людина отримала первинну інфекцію Yersinia pestis і померла через пару днів - може бути, через тиждень - від септичного шоку", - додав Краузе-Кіор.
Дослідники припускають, що древній штам з'явився близько 7000 років тому, коли сільське господарство тільки починало зароджуватися в Центральній Європі.
Бактерія, на думку фахівців, могла передаватися від тварин до людей.
"Стара" форма чуми була заразною.
Згодом вона пристосувалася до зараження людей і перетворилася в форму, відому як бубонна чума, яка поширювалася блохами і лютувала в середньовічній Європі.
Раніше Національна комісія охорони здоров'я Китаю повідомила про перший випадок зараження людини пташиним грипом штаму H10N3. Влада країни стверджує, що причин для занепокоєння немає, оскільки у штаму «немає ефективної здатності заражати людей».