Два члена Палати представників США внесли законопроект, який передбачає створення комплексної стратегії по боротьбі з дезінформацією і пропагандою у світі, яку поширюють такі країни, як Росія і Китай.
Ініціаторами законопроекту є республіканський конгресмен Адам Кінзінгер і його колега-демократ Тед Лью. У березні аналогічний проект було внесено у Сенат сенаторами Робом Портманом і Крістофером Мерфі.
Законопроект Портмана-Мерфі передбачає створення урядового Центру інформаційного аналізу та реагування, керувати яким буде Держдепартамент. Він буде розробляти, об'єднувати і синхронізувати урядові ініціативи по виявленню і протидії закордонних операціях з дезінформації.
Законопроект також створює фонд, який буде брати участь у підготовці місцевих журналістів, видавати гранти й контракти НКО, організаціям громадянського суспільства, дослідницьким центрам, компаніям приватного сектору, ЗМІ та іншим експертам, що не працюють в уряді США і мають досвід у виявленні та аналізі нових тенденцій в методи дезінформації, до яких вдаються зарубіжні уряду.
Автори документу наголосили, що "Закон про протидію закордонної пропаганди і дезинформації 2016 року" знімає бюрократичні обмеження і створює інноваційні міжвідомчі партнерства по боротьбі з іноземної дезінформацією і маніпуляцією, які чинять негативний вплив на стабільність і безпеку в усьому світі.
Ллю вважає, що законопроект дає гарантії, що США використовують усі наявні у них інструменти, для припинення шкідливих пропагандистських кампаній.
Як пише видання The Washington Post, сучасна пропаганда Росії небезпечніше, ніж за часів Холодної війни, оскільки вона намагається нашкодити демократичних інститутів ЄС.
Німецьке видання Die Welt повідомляло, що Німеччина посилить боротьбу з російською пропагандою.
Раніше Росія визнала свою пропаганду найбільш дієвою в Чехії, Австрії та Угорщині, повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на дані західних спецслужб. Натомість у рейтингу британці, естонці й данці виявилися найменш вразливими до російської дезінформації.