В Казахстані в 14 регіонах завершилась антитерористична операція. У трьох регіонах АТО і нині триває, інформує пресслужба Комітету національної безпеки Казахстану.
"На поточний період в 14 регіонах Республіки Казахстан обстановка стабілізована. З цієї причини республіканський оперативний штаб по боротьбі з тероризмом повідомляє про завершення антитерористичної операції та скасування критичного червоного рівня терористичної небезпеки на територіях міст Нур-Султан, Шимкент, Акмолинської, Актюбинської, Атирауської, Східно-Казахстанської, Західно-Казахстанської, Карагандинської, Кизилординської, Костанайської, Мангістауської, Павлодарської, Північно-Казахстанської та Туркестанської областей", -зазначили в комітеті.
В місті Алмати, Алматинській і Жамбильській областях триває АТО.
"Реалізуються заходи щодо встановлення і затримання терористів і осіб, причетних до іншої злочинної діяльності в період масових заворушень. Відповідно, антитерористична операція в зазначених регіонах продовжена, критичний червоний рівень терористичної небезпеки зберігається", - йдеться в повідомленні.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 12 січня скасував надзвичайний стан у трьох областях країни. Токаєв заявив, що операцію ОДКБ у Казахстані завершено. Вивід військ розпочнеться 13 січня.
Нагадаємо, Росія направила до Казахстану близько 2,5 тисяч десантників та спецпризначенців із підрозділів, які брали участь в окупації українських Донбасу та Криму під командуванням генерал-полковника ЗС Росії Андрєя Сердюкова. Він же командує миротворчими силами ОДКБ у Казахстані.
Перекидання військових і техніки з підмосковних аеродромів тривало кілька днів, транспортні літаки Іл-76 та Ан-124 здійснювали близько 70 рейсів на добу.
Багато жителів Казахстану виступили категорично проти присутності російських військ у країні. Їх появу казахи вважають окупацією країни під виглядом миротворчої місії.
Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка "Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані" у ZN.UA.