Нижня палата парламенту Франції у вівторок, 5 лютого, схвалила законопроект, офіційно спрямований на розширення прав поліції у протидії вандалам та хуліганам; документ підтримали 387 членів національних зборів, 92 парламентарія висловилися проти, і тепер законопроект чекає свого схвалення у верхній палаті законодавчих зборів, Сенаті, передає Deutsche Welle.
Якщо закон буде схвалений і там, поліція та представники влади зможуть без будь-якого рішення суду забороняти брати участь у мітингах особам, щодо яких є підозри у їхніх хуліганських діях або вандалізмі; при цьому порушення такої заборони потягне за собою півроку за ґратами або 7,5 тисячі євро штрафу.
Крім цього, учасникам демонстрацій заборонять будь-які види маскування, які можуть приховувати їхні обличчя від правоохоронців. За порушення цієї заборони буде загрожувати рік тюремного ув'язнення або 15 тисяч євро штрафу.
У законодавчої ініціативи чимало противників - в основному, її критикують за грубе порушення громадянських прав і свобод, зокрема, права на збори. Законопроект пов'язують з масовими протестами руху "жовтих жилетах", які з листопада 2018 року проходять у Франції і при цьому майже завжди супроводжуються зіткненнями демонстрантів з поліцією.
Напередодні, як повідомляло DT.UA, у Франції поліції офіційно дозволили використовувати гумові кулі для розгону протестів.
Нагадаємо, з 17 листопада 2018 року у Франції спалахнули протести проти здорожчання палива. У Парижі мітингувальники зводили барикади, палили автомобілі, били вітрини і вдавалися до сутичок з правоохоронцями та групами інших протестувальників. З цього дня по Франції прокотилося все 12 "хвиль" акцій громадянської непокори, та одна "жовта ніч", яку розігнала поліція із вікористанням спецзасобів.
Детальніше про те, чому "Жовті жилети" вийшли на вулиці французьких міст, читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".