UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Дуди раптом нарахували "сотні тисяч" біженців з України

Хоча насправді з початку року Варшава прийняла лише трохи більше десятка українців.

Глава Кабінету президента Польщі Адам Квятковський сьогодні нагадав, що російська агресія проти України триває, а Мінські угоди, покликані встановити мир в Донбасі, досі не лишаються не виконаними.

Як повідомляє "Польське радіо", про це польський чиновник сказав перед візитом президента Анджея Дуди в Київ. Квятковський підкреслив, що участь польського президента у святкуванні Дня Незалежності України стане підтвердженням, що для Варшаві дуже важливі події у сусідній країні.

Він наголосив на недопустимості, "щоб одна держава силою змінювала кордони іншої". При цьому польський чиновник раптом нарахував у Польщі "тисячі" українських біженців.

"Багато тисяч громадян України знайшли притулок та місце свого, маємо надію, тимчасового проживання у Польщі, насправді це десятки, а можливо сотні тисяч українців. Треба на цьому дуже голосно наголошувати", – наголосив Квятковський.

Однак, польський чиновник помилився з цифрами. Згідно з офіційними польськими даними, з початку 2016 року про притулок в Польщі попосили не "тисячі українців", а лише 789 українських громадян. При цьому статус біженця Варшава надала лише 16 громадянам України. В 2015 році взагалі такий статус отримали лише двоє українців, хоча прохачів було 2,3 тисячі. Видання Gazeta Wyborcza писало, що українці почали рідше просити статус біженця в Польщі.

Це не перший випадок, коли польські урядовці говорять про "біженців" з України, яких насправді немає. Раніше прем'єр-міністр Беата Шидло нарахувала мільйон українських біженців у своїй країні. Однак це не відповідає дійсності. Як повідомляє Gazeta Wyborcza, у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України, а не мільйон. А мільйон становлять абсолютно усі українці включно з туристами, які просто отримали візу і приїхали на відпочинок в сусідню країну.

Видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.