UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдумі РФ допускають вихід Росії з Європейської конвенції з прав людини

В комітеті Держдуми Росії з міжнародних справ не виключають вихід РФ з Ради Європи.

У комітеті Держдуми Росії з міжнародних справ допускають вихід РФ з декількох міжнародних угод, в тому числі Європейської конвенції з прав людини, вимоги яких нібито розходяться з положеннями російської конституції.

Таким способом депутати Держдуми відреагували на заяву глави Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер, яка застерегла Москви від невиконання рішень Європейського суду. Крім цього, РФ може відмовитися від участі у Раді Європи, передає слова російських депутатів газета "Известия".

"Нам треба щось робити з цією подвійністю правових трактувань, і їх нібито превалюванням над російським законодавством. Ми могли б вийти з Європейської конвенції з прав людини, а також інших конвенцій, як це сьогодні відбувається в США, зберігаючи процедуру права. Ми теж могли б піти по цьому шляху, хоча Мін'юсту доведеться виконати для цього велику роботу", - сказав перший заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Калашников.

Також він звинуватив Раду Європи до надмірної, на його думку, критики Росії.

"Що таке для нас Рада Європи - Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), кабінет міністрів Ради Європи - КМРЄ, ПАРЄ, яка перетворилася на трибуну для нашого побиття, ще Венеціанська комісія, що фінансуються на гроші Росії (щорічний внесок близько 23 млн євро - прим. ред.)", - заявив Леонід Калашников, не виключивши й перспективу виходу Росії з Ради Європи.

Читайте також: Україна готує ще один позов до ЄСПЛ проти РФ

осія відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо виплати 1,8 мільярдів доларів інвесторам нафтової компанії ЮКОС. "Ми не впевнені, що Росія взагалі зможе виконати цей вирок. Крім того, ми звернули увагу на те, що в статуті ЄСПЛ не передбачено примусової процедури виконання його вироків", - сказав міністр юстиції РФ Олександр Коновалов.

Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

На початку липня Грузія зажадала від Росії виплатити 70, 3 млн. євро компенсації. Мова йде про міждержавному позові проти РФ, який виграла Грузія в 2014 році в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). ЄСПЛ в минулому році Москви зобов'язав виплатити Тбілісі матеріальну компенсацію, але її обсяг повинні були узгодити самі сторони протягом 12 місяців шляхом прямих переговорів. Однак, як стверджує Грузія, Мін'юст РФ не співпрацював з грузинською стороною з цього питання.