UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдепі США конкретизували теми переговорів із РФ у Женеві

На переговорах торкнуться напряму стабільних відносин між США та РФ.

США не мають наміру під час переговорів з представниками РФ у Женеві порушувати питання розгортання НАТО в Європі.

Про це заявив представник Державного департаменту Нед Прайс на брифінгу, повідомляється на сайті структури.

"Що стосується нашої взаємодії з Росією в контексті діалогу зі стратегічної стабільності, ми не обговорюватимемо питання, що стосуються НАТО, питання, що стосуються виключно Європи", - сказав Прайс.

При цьому в Держдепі пообіцяли "говорити про відносно вузьке коло двосторонніх питань".

"Діалог щодо стратегічної стабільності буде вузько сфокусований на питаннях стратегічної стабільності", - наголосив Прайс.

США не обговорюватимуть питання, що стосуються європейських союзників і партнерів без їхньої участі, оскільки за двосторонніми переговорами з РФ у Женеві відбудуться засідання Ради Росія - НАТО і переговори представників РФ та ОБСЄ.

9-10 січня пройдуть консультації з гарантій безпеки в Женеві, 12 січня відбудеться Рада Росія - НАТО в Брюсселі, а 13 січня розпочнуться дискусії по лінії ОБСЄ у Відні.

Читайте також: Генсек НАТО запланував спеціальну зустріч із Росією на тлі напруженості навколо України

Двосторонні переговори з безпеки проведуть заступник держсекретаря США Венді Шерман та заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков. Зустріч дипломатів стане першою із серії взаємодії між РФ та країнами Заходу в наступні дні:

Нагадаємо, 30 грудня відбулася позапланова розмова президента США Джо Байдена та голови РФ Володимира Путіна.

Глави США та Росії цього місяця вже провели двогодинну розмову з відеозв'язку. Білий дім та Кремль по-різному оцінили переговори Байдена та Путіна. І хоча основною темою переговорів була ситуація на українсько-російському кордоні, розмова Байдена із Зеленським відбулася лише через два дні після переговорів із Путіним.

Про те, як не допустити ігнорування західними партнерами інтересів України, які інструменти дипломатично-психологічного впливу задіяти, щоб захистити безпеку нашої країни та надати їй статус учасника торгів з важливих для неї питань, читайте у статті Олександра Самарського "Як зберегти Україну під час торгів Путіна з Байденом".