UA / RU
Підтримати ZN.ua

У четвер в Європі оголосять підсумки розслідування щодо використанню вакцини від COVID-19 AstraZeneca

Щорічно в Євросоюзі реєструють тисячі випадків утворення тромбів незалежно від застосування вакцини.

У найближчий четвер, 18 березня, Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) оголосить результати розслідування щодо вакцини проти COVID-19 виробництва Oxford/AstraZeneca.

Про це повідомляється на сайті EMA.

У деяких країнах ЄС призупинили вакцинацію проти COVID-19 вакциною AstraZeneca після випадків утворення тромбів у пацієнтів, які отримали щеплення.

У EMA ухвалили рішення розібратися в ситуації.

Щорічно в Євросоюзі реєструють тисячі випадків утворення тромбів і число тромбоемболічних випадків у вакцинованих людей не вище, ніж у населення в цілому.

Фахівці EMA з метою об'єктивного розслідування співпрацюють з компанією AstraZeneca, а також експертами по захворюваннях крові та іншими органами охорони здоров'я.

Уже найближчими днями EMA оприлюднить ретельний аналіз усіх даних, що стосуються тромбоемболічних випадків. Зараз експерти вивчають всі доступні дані та клінічні обставини конкретних випадків, щоб визначити, чи могла вакцина від COVID-19 виробництва AstraZeneca бути причиною виникнення тромбів.

Відомо, що Комітет з безпеки EMA (PRAC) скликає позачергові збори на четвер, 18 березня, щоб зробити висновок про зібраної інформації щодо ускладнень після щеплення і визначитися з подальшими діями.

Читайте також: Ризик утворення тромбів та вакцина AstraZeneca: що про це відомо — FT

Вакцина COVID-19 AstraZeneca - це препарат для запобігання коронавірусної хвороби COVID-19 у людей у віці 18 років і старше. Вакцина заснована на вірусі із сімейства аденовірусів, який був модифікований, щоб мати у своєму складі ген для виробництва білка з SARS-CoV-2.

Вакцина COVID-19 AstraZeneca не містить сам вірус SARS-CoV-2 і не може викликати COVID-19.

15 березня Міністерство охорони здоров'я Іспанії ухвалило рішення на 15 діб призупинити застосування вакцини від коронавірусу виробництва AstraZeneca. Такий крок уряду обумовлений повідомленнями з інших європейських країн про те, що після ін'єкції цього препарату в крові у людей утворювалися тромби.

Після повідомлень про тромбоемболію у вакцинованих вже кілька країн - Нідерланди, Норвегія, Данія, Австрія, Ірландія, Ісландія, Естонія, Литва, Румунія, Німеччина, Франція - частково або повністю припинили використання вакцини британо-шведської фармкомпанії AstraZeneca.

При цьому Австралія та Канада продовжать застосовувати вакцину AstraZeneca, попри те, що в Європі ряд країн призупинив її використання.

Протягом 15 березня проти COVID-19 було щеплено 8 928 українців. З початку прищеплювальної кампанії щеплення отримали 62 083 людини, з них 1 дозу - 62 083 людини, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

За весь же період прищеплювальної кампанії найбільшу кількість щеплень отримали жителі Донецької області (5 644 щеплення), найменшу - Чернігівської області (1 226 щеплень).