UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Британії призупинили випробування таблеток від COVID

Різке падіння захворюваності на ковід стало причиною припинення випробування таблеток від COVID-19.

Швейцарський виробник ліків Roche призупинив випробування таблеток від COVID-19 в Великій Британії, оскільки в країні різко впала захворюваність. Саме через це надзвичайно ускладнений пошук пацієнтів для участі в дослідженнях, пише Reuters.

Повідомляється, що Roche та її бостонський партнер Atea Pharmaceuticals (AVIR.O) сподіваються, що таблетка AT-527 може запропонувати противірусну терапію для лікування пацієнтів з COVID-19. Очікується, що цей метод лікування буде більш легким і дешевим, ніж інші перспективні методи, такі як коктейлі з антитіл або ремдесівір.

Однак повідомляється, що завдяки суворому локдауну та швидкій програмі вакцинації, в країні спостерігається зменшення числа випадків захворювання. Таким чином компанії Roche потрібно буде більше часу для збору даних.

"Просто не вистачає пацієнтів, щоб зібрати дані зі швидкістю, на яку ми сподівалися", - заявив глава фармацевтичного підрозділу Roche Білл Андерсон.

Також повідомляється, що компанія буде шукати інші країни для дослідження своїх таблеток від COVID.

Читайте також: Вчені у The Lancet опублікували нове дослідження про "британський" штам коронавірусу

Раніше прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив про те, що країна почала розробляти таблетки або капсули для лікування COVID-19 в домашніх умовах. Джонсон сподівається, що вони з'являться до осені і допоможуть боротися з очікуваною третьою хвилею.

Станом на середу, 21 квітня у світі зафіксовано 142 650 677 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університетові Джонса Хопкінса.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна "Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?" в ZN.UA.