UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Bloomberg назвали умову, яка допоможе зупинити війну в Україні

Потрібно реально посилити нафтові санкції проти Росії.

Президент Джо Байден розглядає можливість посилення санкцій проти Росії перед тим, як покинути свій пост, сподіваючись чинити тиск на Владіміра Путіна напередодні можливих переговорів про припинення війни в Україні. Як і у випадку з попередніми рішеннями про послаблення обмежень на використання Києвом американської зброї, такий крок буде запізнілим, але, тим не менш, бажаним.

Якщо переговори про припинення вторгнення Путіна відбудуться, то невідкладним завданням для західних демократій має стати зміцнення позицій України. Окрім збільшення військової допомоги, важливим сигналом рішучості було б скорочення доходів від нафти й газу, які забезпечили майже третину російського федерального бюджету у 2023 році, зазначає редакційна колегія Bloomberg.

Агентство додає, що Росія, мабуть, є найбільш санкціонованою країною у світі, санкції стосуються всього — від транспорту до фінансів, енергетики та технологій. Зараз вона також може бути найбільш вправною в обході санкцій.

Читайте також: 2024 рік став катастрофою для армії та економіки Росії — The Telegraph

"Мабуть, найбільш значною невдачею стало обмеження цін на нафту, запроваджене для скорочення доходів Путіна без дестабілізації глобальних поставок. Хоча ця схема спочатку працювала, обмежуючи продажі до ціни нижче $60 за барель, Росія вже давно адаптувалася. Вона отримала доступ до "тіньового флоту" з сотень суден, які використовують або постачальників морського страхування й інших послуг поза західними країнами, або самостійно заявляють про відповідність обмеженням, щоб транспортувати російську нафту", — пише редакційна колегія.

Спроби посилити контроль були або показовими, або неефективними. Тим часом Китай, Індія та Туреччина активно заробляють на переробці цієї нафти у авіаційне паливо та інші нафтопродукти, які потім законно продаються в Європейський Союз, США та інші країни.

"Санкції проти більшої кількості тіньових танкерів повинні обмежити загальну кількість танкерів, доступних Путіну. Однак, щоб мати реальний вплив, західним країнам доведеться націлитися на покупців, включаючи нафтопереробні заводи, які купують нафту за цінами, що перевищують верхню межу, і фінансові установи, які сприяють таким покупкам", — вважає агентство.

Читайте також: В Politico назвали умови, які допоможуть досягти справжнього миру в Україні

Санкції майже завжди супроводжуються порушеннями та обходами. Проте вони підвищили ціну війни для Путіна, економіка якого перебуває під значним тиском.

Водночас санкції дають Україні та західним лідерам, включаючи Дональда Трампа, який називає себе майстром угод, важливий інструмент для переговорів. У час, що залишився, Байден повинен прагнути передати своєму наступнику якомога більше цього впливу, підсумували у Bloomberg.

Раніше Патриція Коен, кореспондент газети The New York Times зазначала, що санкції проти Росії та продовження військової допомоги Україні майже напевно стануть розмінною монетою на будь-яких переговорах. Цілком очевидно, що санкції створили проблеми для Путіна, зменшили кількість ресурсів у його кишені й, таким чином, врятували життя в Україні.