UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білому домі не розглядають можливість винести допомогу Україні та Ізраїлю в окремий законопроєкт

У Пентагоні ж вкотре наголосили, що їм потрібні гроші, аби допомогти Україні.

Білий дім не обговорює можливості створення окремого законопроєкту щодо допомоги Україні та Ізраїлю, заявила речниця Карін Жан-П’єр. Водночас у Пентагоні вірять у двопартійну підтримку України.

«Це не та дискусія, яку ми ведемо. Це не те, що ми шукаємо. Це не те, до чого ми рухаємося. Це не ті дискусії, які ми ведемо. Це не те, що ми хочемо бачити. Ми хочемо, щоб ця додаткова програма щодо національної безпеки рухалася вперед. Це те, над чим ми працюємо», – заявила Жан-П’єр.

Своєю чергою речник Пентагона Джон Кірбі також зазначив, що Міноборони США потребує додаткової програми національної безпеки. За його словами, ця програма була відкалібрована та досягнута «шляхом обговорень з нашими українськими колегами».  Кірбі ще раз підкреслив, що Пентагону потрібне це фінансування.

«Ми вважаємо, що існує потужна двопартійна підтримка і двопалатна двопартійна підтримка України. І лідери комітетів Палати представників з нагляду за національною безпекою, розвідкою, закордонними справами – всі вони підтримують допомогу України. Але це питання просування вперед, і зараз тривають активні переговори.  Я не збираюся вступати в полеміку з Карін, тому що це саме те, про що вона говорила, але зараз тривають активні переговори, і ми робимо це з добрими намірами», – додав Кірбі.

Читайте також: Якщо США продовжать допомогу, ЗСУ повинні відновити наступ. Росіяни цього бояться — військовий

Нагадаємо, минулого тижня спікер Палати представників Майк  Джонсон заявив, що двопартійна угода, укладена у Сенаті, буде «мертвою по прибуттю» до Палати представників. 31 січня він посилив свою критичну позицію, заявивши, що опис майбутньої угоди (яку він ще не бачив), вказує на те, що їй бракує «трансформаційних змін у політиці, необхідних для того, щоб фактично зупинити катастрофу на кордоні».

Плани щодо окремого голосування по Україні ускладнює погроза республіканця від штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін змістити Джонсона, якщо він поставить на голосування законопроєкт про фінансування України. 

Проте Джонсон 31 січня припустив, що пакет з національної безпеки, який об'єднує допомогу Україні з реформами прикордонної політики, найімовірніше, буде розділений.

Починаючи з листопада, тривають переговори між республіканцями та демократами у Конгресі, які досі не змогли дійти згоди у цьому питанні. В останні тижні в укладення угоди почав втручатися Дональд Трамп – республіканці, що орієнтуються на нього, почали вимагати більш радикальних змін, ставлячи угоду під питання. Історія з Техасом лише поглиблює кризу та не сприяє досягненню компромісу у Конгресі.