UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 24% випадків COVID-19 порушує роботу пам'яті, а кожному шостому приносить проблеми з мовою

Такі зміни можуть тривати до 6 місяців

Люди, які перехворіли на коронавірус, можуть страждати проблемами з когнітивними здібностями: погіршення пам'яті та здатності обробляти інформацію. Тривати такі погіршення можуть до 6 місяців. Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на заяву вчених з Медичної школи Ікан в Нью-Йорку.

Вони проаналізували інформацію про 740 людей, які перехворіли на COVID-19 з квітня 2020 по травень 2021, і не мали в анамнезі деменції.

Вчені проводили з колишніми хворими психологічні тести й з'ясували, що у 18% учасників є проблеми зі швидкістю обробки інформації, у 15% — з мовою, а у 24% — з пам'яттю.

Дослідники говорять, що такі результати кажуть про високу частоту когнітивних порушень, навіть якщо людина перехворіла коронавірусом кілька місяців тому.

Підкреслюється, що серед госпіталізованих пацієнтів переважали порушення виконання запланованих завдань, швидкості обробки інформації, мови та пам'яті.

Читайте також: Nature розповідає, як пандемія COVID-19 впливає на циркуляцію грипу

Нагадаємо, що пандемія COVID-19 принесла руйнівні наслідки для фізичного здоров'я мільйонів людей. Але наслідки для психічного здоров'я можуть виявитися ще більш критичними. Нове дослідження спробувало кількісно оцінити вплив COVID-19 на психічне здоров'я і добробут людей. За оцінками вчених, кількість випадків депресії у світі в результаті пандемії зросла на 53 млн, що на 28% вище допандемічного рівня, а випадки тривожних розладів виросли на 76 млн, що на 26% більше рівня до пандемії.