UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туск вважає, що деякі політичні лідери використовують кризу біженців для ослаблення ЄС

Голова Євроради бачить в мігрантах елемент гібридної війни.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що деякі лідери зарубіжних держав використовують кризу біженців для того, щоб послабити Євросоюз в політичному плані.

"Вперше в моїй політичній кар'єрі я чув політиків, які відкрито заявляють, що біженці, які прямують до Європи - їх спосіб змусити (нас) діяти певним чином.... Деякі кажуть, що це їх спосіб послабити Європу як політичну одиницю", - сказав Туск. Однак не уточнювало, кого конкретно з політиків він має на увазі.

За словами Туска, "військові рішення в Сирії, запропоновані деякими країнами", створюють ризик того, що вісім мільйонів сирійців, які залишилися без житла, підуть за своїми співвітчизниками і поїдуть в Європу.

"Біженці стали елементом політичних битв і іноді... вони стають предметом обміну, новим елементом у гібридної війні, перші ознаки якої ми бачили в Криму та Донбасі. І я говорю не тільки про Росію", - додав він.

Читайте також: У Чехії побоюються нової хвилі біженців до Європи у зв'язку з авіаударами Росії в Сирії

ООН заявила, що в Європу щодня прибувають 8 тисяч біженців. Глава МВС Австрії Джоанна Мікл-Лейтнер минулого тижня заявила, що біженці в більшості випадків не подавали прохання про надання їм притулку в таких країнах, як Хорватія та Словенія, що говорить про те, що вони шукали країну з найбільш привабливою економічною ситуацією.

Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. Через кордон із Сербією в Угорщину прибуло 140 тисяч людей тільки в ц. р.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".