UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина зберігає нейтралітет в питанні відносин України та Росії – глава МЗС

Анкара не стала дотримуватися єдиної позиції з союзниками по НАТО, проте там неодноразово заявляли, що не визнають анексію Криму Росією

Після особистої зустрічі президентів Туреччини і України, а також телефонної розмови Реджепа Ердогана з російським колегою Владіміром Путіним турецький міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу заявив про те, що Туреччина не підтримує жодну зі сторін у кризі відносин між Росією та Україною.

"Ми не приймаємо чиєїсь сторони. Наша позиція заснована на відкритому і конструктивному підході", - сказав Чавушоглу каналу NTV.

У НАТО серйозно стурбовані триваючим розвитком подій на сході України та закликають РФ негайно припинити нарощування військ. Перед цим міністри закордонних справ держав «Великої сімки» висловили підтримку Україні та закликали Росію припинити провокації на кордоні та в окупованому Криму.

Читайте також: «Знайдемо компроміс»: Зеленський розповів про перспективи ЗВТ Україна-Туреччина

Україна та партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму; Росія пояснює маневри "проведенням планових навчань".

Речник президента Росії Дмітрій Пєсков у відповідь на питання заявив, що Росія "переміщує війська на своїй території та на свій розсуд, тому це нікого не повинно турбувати". Потім Пєсков сказав, що при силовому сценарії на сході України може повторитися трагедія Сребрениці, де підтримувані Росією сербські формування влаштували боснійським мусульманам геноцид. Ця трагедія стала найбільшим масовим вбивством в Європі з часів Другої світової.

Перед цим МЗС Росії пригрозило Україні "незворотними наслідками" вступу в НАТО. Так речник МЗС РФ Марія Захарова заявила про те, що вступ України в НАТО призвів би до масштабної ескалації на сході країни.

Після того як напередодні президент РФ Володимир Путін поговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель про нарощування російських військ біля кордонів України, заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак почав погрожувати Україні "початком кінця" якщо почнуться бойові дії в Донецькій та Луганській областях, частина яких окупують підконтрольні Кремлю угруповання "ДНР" і "ЛНР".

Під час розмови  Меркель закликала Путіна до деескалації на сході України. Пресслужба Кремля змовчала про це, подаючи свій пресреліз про телефонну розмову Меркель з Путіним. Кремль традиційно переклав відповідальність за окупацію частини Донецької та Луганської областей на Україну. З аналогічною заявою напередодні виступило російське МЗС. Кремль знову закликав Київ до "налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом" й "правового оформлення особливого статусу Донбасу".

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".