Президент Туреччини має намір відновити співпрацю з РФ щодо створення "Турецького потоку", а також готовий надати проекту спільного з РФ будівництва АЕС "Аккую" статусу стратегічної інвестиції.
Відповідні заяви турецький лідер зробив за підсумками зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.
"Турецький потік" - теж буде здійснено. Ми зробимо разом з нашими зацікавленими відомствами кроки, аби забезпечити постачання російського газу до Європи по цьому газопроводу", - цитують слова Ердогана російські ЗМІ.
Крім цього, президент Туреччини заявив про пріоритетність завершення турецько-російського проекту по створенню в Туреччині атомної електростанції Аккую.
"Ми готові надати статус стратегічної інвестиції проекту "Аккую", по цьому питанню ми досягли домовленості", – зазначив він.
За підсумками переговорів, Ердоган також заявив, що Росія і Туреччина мають подібны позиції з питань нормалізації відносин між країнами. Він також висловив подяку Путіну за телефонний дзвінок в Анкару, який той зробив відразу після спроби державного перевороту в Туреччині.
"Це дійсно важливо для нас і з психологічної точки зору, це свого роду моральна підтримка і з точки зору солідарності Росії і Туреччини", - підкреслив турецький президент.
Нагадаємо, відносини Туреччини і Росії зіпсувалися восени 2015 року, після того, як турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24, який вторгся в повітряний простір країни. Незабаром влада РФ оголосила, що вводять санкції проти Анкари, а тому проект "Турецький потік" заморожено, бо він підпадає під дію цих заходів.
В той же час турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що це не Росія, а Туреччина припинила переговори з "Турецькому потоку" з причини невиконання газових обіцянок РФ.
7 серпня Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявляв, що очікує від переговорів з російським лідером Володимиром Путіним можливості відкрити "нову сторінку" у відносинах двох країн.
Видання Gazeta Wyborcza, тим часом, пише, що президентів Росії і Туреччини, які ще недавно були ворогами, зближує бажання виступити проти ЄС.