Туреччина вимагає екстрадиції 32 своїх дипломатів, які втекли після відкликання в країну через підозру в участі в спробі державного перевороту.
"Ми контактуємо з країнами, куди вони втекли, і працюємо над екстрадицією", - заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, передає Reuters.
зокрема, у бігах знаходяться три військових аташе: один втік з Греції до Італії, інший – в Боснію. При цьому міністр не уточнив, де знаходиться третій.
Крім того, втекли в Дубаї два турецькі генерала і ще один аташе, раніше працюючий в Саудівській Аравії, вже відправлені назад в Туреччину.
Спроба військового перевороту сталася в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Ґюлен свою участь в перевороті спростував. У зв"язку зі спробою перевороту не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на 9 серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана DT.UA.