UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Це був серйозний провал": КНДР пообіцяла повторно запустити супутник-шпигун

З початку 2022 року Північна Корея провела понад 100 ракетних випробувань, значно підвищуючи напруженість у системі світової безпеки. Частина випробувань була пов'язана зі супутником-шпигуном.

Вищі посадовці Північної Кореї анонсували другу спробу запуску супутника-шпигуна, назвавши перший невдалий запуск минулого місяця "серйозним провалом" цього року і жорстко розкритикувавши винних, передає Associated Press.

Наприкінці травня північнокорейська ракета з військовим розвідувальним супутником розбилася невдовзі після старту, що поставило хрест на прагненні лідера Кім Чен Ина мати космічну систему спостереження, щоб краще стежити за США і Південною Кореєю.

Невдалий запуск та зусилля Північної Кореї щодо модернізації свого збройового арсеналу активно обговорювалися на триденному засіданні правлячої партії, яке завершилося в неділю і на якому були присутні Кім та інші вищі посадові особи.

У повідомленні Центрального інформаційного агентства КНДР (KCNA) про засідання не було чітко сказано, хто виступав, але було сказано, що в доповіді на засіданні "прозвучала гірка критика на адресу чиновників, які безвідповідально провели підготовку до запуску супутника".

У доповіді були поставлені завдання перед чиновниками та вченими: отримати уроки з невдалого запуску, знайти причину падіння ракети та провести успішний запуск у короткий термін.

Не вказано, коли Північна Корея може спробувати здійснити другий запуск. Але шпигунське агентство Південної Кореї раніше повідомило законодавцям, що Північній Кореї, ймовірно, знадобиться "більше кількох тижнів", щоб визначити, що пішло не так під час невдалого запуску.

Групи моніторингу Північної Кореї не повідомляли про чистки чи звільнення вчених чи інших осіб, причетних до невдалого запуску.

Читайте також: Виплата репарацій чорношкірим громадянам може посилити економіку та охорону здоров'я в США – The Hill

Супутник-шпигун - один із кількох високотехнологічних військових об'єктів, які Кім публічно пообіцяв здобути, щоб упоратися з тим, що він називає ворожістю на чолі зі США. Серед інших систем озброєнь, якими хоче володіти Кім - ракета з кількома боєголовками, атомний підводний човен, твердопаливна міжконтинентальна балістична ракета та гіперзвукова ракета.

З початку 2022 року Північна Корея провела понад 100 ракетних випробувань, деякі з яких були пов'язані з розробкою супутника-шпигуна та іншої потужної зброї зі списку бажань Кіма.

Під час засідання члени Політбюро також проаналізували "критичну ситуацію з безпекою, що погіршується в регіоні", викликану "безрозсудними військовими кроками" суперників Північної Кореї - швидше за все, маються на увазі розширені американсько-південнокорейські військові навчання.

США та Південна Корея розширюють свої військові навчання у відповідь на зростаючий ядерний арсенал Північної Кореї і попереджають, що будь-яка спроба застосувати ядерну зброю приведе до кінця правління Кіма.

Члени Політбюро поставили невказані "важливі завдання" щодо зміцнення солідарності з країнами, які "виступають проти розбійницької стратегії США щодо досягнення світового панування".

Читайте також: США ігнорують проблеми демократії в Індії, щоб зробити її своїм союзником проти Китаю — FT

Північна Корея зміцнює відносини з Росією, зокрема виправдовуючи її військові дії в Україні. Вона стверджує, що Росія захищає себе від "гегемоністської політики" Заходу.

КНДР також прагне зміцнити свої зв'язки з Китаєм, своїм головним союзником та економічним рятувальним колом, яке перебуває у стані загостреного стратегічного суперництва зі США за торгівлю, технології та регіональний вплив.

Росія і Китай, які є постійними членами Ради Безпеки ООН і мають вето, неодноразово блокували спроби США та інших країн посилити санкції ООН щодо Північної Кореї у зв'язку з її ракетними випробуваннями.

На тлі активних ракетних випробувань Північної Кореї Південна Корея на початку червня випробувала ракетний перехоплювач Long-range Surface-to-Air Missile (L-SAM). Є припущення, що дана система ППО є надійнішою, ніж американська Patriot.