Чинний президент США Дональд Трамп поклав відповідальність за штурм Капітолію на представників ліворадикального руху «Антифа». Таку заяву він зробив у розмові з лідером республіканської меншості в Палаті представників Кевіном Маккарті, пише Axios.
Безліч фото- і відеоматеріалів з протестів у Вашингтоні та з будівлі Капітолію свідчать, що учасники протесту - переважно прихильники самого Трампа.
Не погодився з президентом і Маккарті. «Це не «Антифа», це протестувальники MAGA. Я знаю. Я був там», - заявив він.
Слоган Make America Great Again («Зробимо Америку знову великою») використовувався Трампом під час виборчої кампанії 2016 року і активно експлуатувався після перемоги на виборах. Прихильники президента користувалися ним під час протестів за перегляд результатів виборів 2020 року, на яких республіканець програв демократу Джо Байдену.
Інформоване джерело в Білому домі розповіло журналістам, що розмова Трампа і Маккарті тривала близько 30 хвилин і була вкрай напруженою.
Трамп знову казав, що вибори сфальсифіковані, на що роззлючений конгресмен відповів: «Припиніть! Все закінчилось. Вибори закінчились».
Він порадив Трампу зателефонувати обраному президенту і зустрітися з ним, а також дотримуватися традицій і залишити вітального листа у резолюційному бюро для свого наступника. Але Трамп сказав, що поки що не вирішив, чи робитиме це для Байдена.
Відзначимо, Трамп не вперше звинувачує «Антифа» в організації масових заворушень. Після радикалізації протестів Black Lives Matter, що спалахнули через смерть темношкірого Джорджа Флойда, він мав намір внести «Антифа» до списку терористичних організацій.
Нагадаємо,
6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.
Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
Унаслідок протестів загинули п'ятеро людей, поліцейських і цивільних. Півсотні правоохоронців дістали поранення, декілька офіцерів - важкі. На протестах затримані близько 70 людей, напередодні в США розпочалися суди у справі про штурм Капітолію.
Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».
Сполучені Штати, і весь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прихильники Трампа, які не визнають результатів президентських виборів, взяли штурмом будівлю Капітолію. Екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися? Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, яка витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії США і світу? Читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії« наколядували?»» у ZN.UA.