UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп відокремився та злиться після свого другого імпічменту – Washington Post

Офіційні особи Білого дому блокують дзвінки від Джуліані

Коли Дональд Трамп в середу став першим президентом, якому двічі оголосили імпічмент, він розлютився та відокремився, пише Washington Post.

У той час як його президентству залишилося менш як тиждень, внутрішнє коло Трампа скорочується, офіси в його Білому домі пустують, а президент кидається на деяких з тих, хто залишився.

Він злиться, що його союзники не стали більш рішуче захищати його заклики до натовпу прихильників, які штурмували Капітолій минулого тижня.

Хоча Трамп був виключно злий на віцепрезидента Майка Пенса, його відносини з одним з його найстійкіших захисників, адвокатом Руді Джуліані також розриваються. Трамп дав вказівку помічникам не оплачувати гонорари адвокатів Джуліані.

New York Times своєю чергою написала, що офіційні особи Білого дому почали блокувати дзвінки Джуліані президенту.

Читайте також: Два банки розірвали відносини з Трампом та його родиною

6 січня прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися зіткнення з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання парламенту США, на якому повинні були затвердити результати президентських виборів, довелося призупинити, а будівля Конгресу закрили на вхід і вихід.

Після перерви в засіданні Конгрес США все-таки затвердив перемогу Джо Байдена в президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

В результаті протестів п'ятеро людей загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.

Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США в Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».

Сполучені Штати, та й увесь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прибічники Трампа, котрі не визнають результатів президентських виборів, узяли штурмом будівлю Капітолію. Бо екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися?
Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, що витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії, США і світу? Про це читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії «наколядували»?».