UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп призначив аналітика Кадлоу своїм головним економічним радником

Ларрі Кадлоу замінить Гері Кона, який подав у відставку після виникнення розбіжностей з президентом США через підвищення мита на сталь і алюміній.

Аналітик і телекоментатор каналу CNBC 70-річний Ларрі Кадлоу став головним економічним радником президента США Дональда Трампа. Про призначення повідомив сам голова США у своєму Twitter.

"Ларрі Кадлоу стане моїм новим головним економічним радником, очоливши Раду з національної економіки. Нашу країну чекає багато років величезних економічних і фінансових успіхів, з низькими податками, неперевершеними інноваціями, справедливою торгівлею і робочою силою, яка постійно збільшується!" – написав Трамп.


Як пише "Голос Америки", Кадлоу замінить колишнього фінансиста з Уолл-стріт Гері Кона, який подав у відставку після виникнення розбіжностей з Трампом з приводу торгової політики. Кон програв у суперечці серед радників президента в спробі переконати його не вводити високі мита на імпорт сталі і алюмінію.

Наголошується, що Кадлоу, який неофіційно виконував обов'язки економічного радника Трампа в перший рік його президентства, також виступав проти введення мита на сталь і алюміній. Він був радником Трампа ще під час передвиборчої кампанії, а потім разом з міністром фінансів Стівом Мнучином працював над податковою реформою, яку Трампу вдалося провести через Конгрес у грудні.

Як повідомляють ЗМІ, Кадлоу працював у Білому домі за часів президента Рональда Рейгана, однак згодом вирішив піти на телебачення.

Нагадаємо, що раніше головний економічний радник голови Білого дому Гері Кон вирішив подати у відставку після того, як Трамп залишив на порядку денному підвищення мита на імпорт сталі і алюмінію, незважаючи на несхвалення економістів.

1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію. Американський президент хоче обкладати іноземну сталь 25%-м митом, а алюміній - 10%-м.

Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найвірогіднішим результатом цього стане зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягара, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.