Вашингтон і Анкара ведуть переговори, у тому числі на найвищому рівні, з питання про можливу видачу Анкарі турецького клірика-опозиціонера Фетхуллаха Гюлена, повідомив у неділю телеканалу CNBC міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.
"Анкара і Вашингтон обговорили питання екстрадиції турецького клірика Фетхуллаха Гюлена з США", - наводить заяву Чавушоглу американський телеканал.
Уряд Ердогана вимагає видачі Гюлена з 2016 року, після невдалої спроби військового перевороту в країні, яка, як вважає Анкара, керувалася й надихалася Гюленом. При цьому сам опозиційний імам, який вже понад 20 років живе в США, заперечує свою причетність до перевороту та приписаного йому Анкарою цілого ряду інших діянь.
"Останній раз, під час зустрічі в Буенос-Айресі, Трамп сказав Ердогану, що вони працюють над цим, але ми повинні розглянути конкретні кроки, оскільки це триває вже два роки, майже три", - зазначив Чавушоглу.
Політичні аналітики раніше попереджали, що Трамп може обміняти Гюлена на поступливість турецьких властей у питанні зі скандалом з приводу вбивства опозиційного саудівського журналіста Джамаля Хашоггі, зазначає CNBC.
Журналіст видання The Washigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
За словами президента Туреччини Реджепа Ердогана, в Саудівській Аравії заарештували 18 осіб за підозрою у вбивстві Хашоггі.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.
За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.
Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".