Жителю Мінська Денису Германова, якого ОМОНівці схопили під час розгону акції протесту в столиці Білорусі 10 серпня, вдалося зняти на відео момент затримання, а також побиття людей в автозаку. Відео та інтерв'ю з його автором портал TUT.BY оприлюднив у середу, 26 серпня, після того, як Германова звільнили з-під арешту.
За словами мінчанина, увечері 10 серпня він вийшов на проспект Переможців у центрі міста і разом з іншими, стояв у ланцюзі солідарності.
Портативну відеокамеру чоловік пристебнув до шкіряної куртки на рівні грудей. Коли до Германова наблизилися співробітники ОМОНу, він підняв руки і не чинив опору. Камера, яку силовики не помітили, ймовірно, так як вже сутеніло, продовжувала знімати.
На кадрах зафіксовано, як ОМОНівці наказують затриманим лягати на підлогу обличчям униз. Після заповнення автозаку, люди були змушені укладатися один на одного. Половина слів, які вигукували міліціонери, - це матюки і грубі образи затриманих.
Затриманих били гумовими кийками. Деякі чоловіки плакали від болю. Особливо діставалося тим, хто намагався вести діалог з ОМОНівцями: один із затриманих, пояснював, що він просто повертався з роботи додому.
Коли автомобіль під'їхав до ізолятора на вулиці Окрестіна, Германов відстебнув камеру від куртки і сховав пристрій у шкарпетку. Потім він разом із іншими особистими речами здав її на зберігання співробітникам СІЗО. Після звільнення мінчанин з подивом виявив, що камеру йому повернули.
Германов також розповів, що тортури і побиття затриманих на Окрестіна силовики продовжили ще з більшою жорстокістю.
У Білорусі вже 18-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.