UA / RU
Підтримати ZN.ua

The Washington Post розповідає, як правильно організувати робоче місце вдома

Налаштуватися на роботу вдома може бути важко.

Дистанційна робота з дому стала реальністю для багатьох людей у світі на тлі пандемії коронавірусу.  Для когось це повний робочий день, для інших — неповний. Незалежно від того, чи працюєте ви за столом у невеликій кімнаті або ж маєте «повноцінний домашній офіс», важливо організувати свій робочий простір правильно, пише The Washington Post.

Використання невеликого переносного столика в кутку вашої спальні як робочого стола і верхньої частини комода як місця для зберігання файлів не є практичним рішенням. Також не варто перетворювати диван у свій офіс, а журнальний столик — у «головну станцію Zoom-конференцій».

Але вам також не потрібно виділяти цілу кімнату під «домашній робочий офіс». Все, що треба, — це простір з хорошим освітленням, письмовий стіл, зручне крісло та місце для зберігання документів, електронних пристроїв та іншого канцелярського приладдя.

Добре, що пандемія коронавірусу не вразила світ в 1990-х роках, до того, як люди мали «портативні комп’ютери» та телефони. Адже технології зараз дозволяють виконувати більшу частину роботи в «онлайн-форматі».

Вже давно минули часи, коли було потрібне місце для зберігання низки паперів та телефонних довідників. Але менше предметів не означає, що вашій робочій зоні не потрібна організація, кажуть експерти.

Ось кілька порад, які допоможуть привести свій «домашній офіс» до ладу.

«Інвестуйте» в базові речі

Немає «правильного» місця для «домашнього офісу». Деякі люди люблять бути в більш «галасливому» місці, а іншим потрібна тиха атмосфера. Все залежить від людини та роботи.

Але дуже важко працювати в просторі, де вам не комфортно. Якщо ви сидите за комп’ютером більшу частину дня, придбайте великий стіл та зручне крісло. Якщо у вас немає хорошого природного освітлення, придбайте якісну лампу. Все це важливо для вашого здоров’я.

А якщо ви не хочете постійно сидіти, можна купити спеціальний регульований письмовий стіл, за яким можна і «стояти».

Також варто подумати про підставку для ніг для підтримки спини, підставку для монітора або навіть купити більший монітор. 

Використовуйте додаткові організаційні інструменти

Папери і листи, як правило, хаотично накопичуються, коли люди не мають належних інструментів, щоб їх організувати. Експерти радять купити подрібнювач паперу, щоб за потреби можна було швидко «позбутися» особистих та конфіденційних паперів.

Хоча зараз, в цифрову епоху, більша ймовірність того, що ваша особиста інформація потрапить в Інтернет, а не знайдеться на смітнику в паперах. Однак, зайва обережність ніколи не завадить.  Також поруч корисно мати невеликий сміттєвий контейнер. 

Виділіть конкретне місце, можливо, підставку або інший стіл для особистих паперів, таких як комунальні рахунки чи листи, щоб вони не змішувалися з професійними документами.

Навіть якщо ви обробляєте майже все в електронному форматі, є документи, які необхідно зберігати в паперовому вигляді: свідоцтва про народження, ліцензії на підприємницьку діяльність, паспорти, картки соціального страхування, для прикладу.

Саме в такому випадку картотечна шафа, ящик або портативна коробка для документів можуть стати в нагоді. Це також зручно для зберігання поточних податкових чи фінансових документів.

Експерти радять зробити свою систему файлів простою для ефективності. Якщо вам потрібно візуально бачити певні елементи, щоб запам’ятати їх, використовуйте магнітну дошку, де можна розміщувати списки, для прикладу.

Зберігайте додаткове канцелярське приладдя в зручному та доступному місці і не купуйте зайвого. Крім того, важливо виділити спеціальне місце для заряджання ваших пристроїв.

Не забувайте про особисті речі

Кілька особистих речей «зігріють» ваш робочий простір. Наприклад, можна розмістити поруч кілька сімейних фотографій в рамці або улюблену картину.  

Ви також можете поставити кілька кімнатних рослин, які допоможуть зменшити стрес і водночас підвищити продуктивність.

Не забувайте про прибирання в кінці кожного робочого дня

Візьміть собі за звичку витрачати як мінімум п’ять хвилин на впорядкування робочого простору, перш ніж закінчити роботу. Поскладайте папери, посуд, а також викидайте непотрібні речі. Це допоможе вам залишатися організованим та зведе «загальний безлад» у домі до мінімуму.

Коли почалася пандемія, багато людей неочікувано перейшли на дистанційну роботу і почали працювати вдома на місцях, де їм було зручно. Тоді всі думали, що локдауни триватимуть лише кілька тижнів або максимум місяць. Це було досить ефективне короткострокове рішення.

Але тепер, коли з’явилося дещо більше ясності щодо майбутнього пандемії, настав час по-новому поглянути на робочий простір вдома і створити більш функціональне робоче місце для нової «пандемічної офісної реальності,» резюмує видання.

Читайте також: Співробітники «на дистанційці» працюють довше, але не ефективніше — The Economist 

Вчені підвели підсумок експериментів з чотириденним робочим тижнем, який проводили в Ісландії з 2015 по 2019 рік. В дослідженні взяли участь 2500 ісландців, що складає приблизно 1% від населення країни.

Працівники, які взяли участь в дослідженні, працювали по 35-36 годин на тиждень. За даними Асоціації за стійку демократію, стан цих працівників «покращився за рядом показників». Так, вони краще справлялися зі стресом, були менш схильні до вигоряння, зміцнилося їхнє здоров'я. Крім того, покращився баланс роботи та особистого життя.