UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телекомпанія BBC випустила документальний фільм про корумпованість Путіна

У Путіна великий досвід у тому, як приховати істинний розмір свого фінансового стану, підкреслив заступник міністра фінансів США.

Заступник міністра фінансів США Адам Шубін в рамках показаного британської телекомпанією BBC ввечері в понеділок, 25 січня, фільму "Таємні багатства Путіна" заявив, що глава Росії - корумпований президент, і влада Сполучених Штатів знають про це вже "багато років".

За його словами, російський президент імовірно заробляє 110 тисяч дол на рік, але ця цифра не відображає його реального фінансового стану.

"У нього великий досвід у тому, як приховати істинний розмір свого стану", - зазначив представник Мінфіну США.

Проте він не став коментувати секретний звіт ЦРУ США від 2007 року, в якому стан Путіна оцінювався в 40 млрд дол.

Володимир Путін названий у документальному фільмі BBC одним з найбагатших людей світу, чий стиль життя можна порівняти з життям принців Саудівської Аравії.

Люди з близького оточення Путіна називають його Михайлом Івановичем - так звучить псевдонім президента, повідомив колишній глава "Совкомфлота" Дмитро Скарга.

Також він розповів BBC, що в березні 2002 року займався передачу Путіну яхти "Олімпія" від Романа Абрамовича за 45 млн дол. За твердженням Скарга, яхта була передана Путіну через офшорну компанію, але справжнім власником був особисто президент.

"Поточні витрати на яхту оплачувалися з російського бюджету", - підкреслив Дмитро Скарга.

Російський бізнесмен Макс Фрідзон у фільмі звинувачує Володимира Путіна, в тому, що той отримав 4% нафтової компанії Фрідзона, коли був заступником мера Санкт-Петербурга. Компанія отримала ексклюзивні права на постачання авіапального в аеропорт "Пулково". За словами Фрідзона, спочатку Путін просив частку в розмірі 15%, але ні в яких документах це не було відображено.

У глави РФ є нерухомість в Іспанії, про це у фільмі сказав підполковник юстиції Андрій Зиков, який вів так звану "справу Путіна". Гроші на будівництво котеджів були нібито переведені в Іспанію корпорація "Двадцятий трест". За фактом розкрадання бюджетних коштів керівництвом цієї корпорації було заведено кримінальну справу, яку розслідував Зиков, будучи тоді слідчим з особливо важливих доручень. Він стверджує, що у розкраданні коштів цим акціонерним товариством замішаний особисто Путін, за чиєю ініціативою воно і було створено.

Читайте також: Путін досі зберігає партквиток

Раніше Radio Free Europe Radio Liberty повідомляло, що Кремль готується до масових протестів, попри захмарний рейтинг Путіна. Російська влада розуміє, що колись цей туман розвіється і в росіян наступить "похмілля" після пропагандистського сп'яніння. Тоді вони поглянуть тверезим оком на нову гірку реальність. А це обійдеться дуже дорого для Кремля.

А видання Sueddeutsche Zeitung писало, що проти Путіна і його друзів вперше виступили російські роботяги. Раніше видання Radio Free Europe Radio Liberty писало, що Путін пообіцяв росіянам реформи і покращення економічної атмосфери, які підірвуть його режим. Російський соціальний контракт, згідно з яким населення відмовляється від демократичних прав, а влада забезпечує зростання стандартів життя, не життєздатних у таких умовах. Рано чи пізно ця мильна булька лусне.

Тим часом, у п'ятницю в Давосі екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін спрогнозував падіння військової потужності Росії. Тому що економічна криза в РФ ще не досягла свого піку і країну чекає ще більше ослаблення. А економіст Сергій Гурієв писав на сторінках Financial Times, що рубль буде і далі обвалюватися без реформ в Росії. Фіскальна драма і волативність рубля виявляють головний невирішений виклик російської економічної політики. Диверсифікація економіки лишається найбільшим викликом для Кремля з 2000 року, оскільки значна частина бюджету досі наповнюється завдяки продажу нафти. І ці виклики не можуть бути вирішені лише політикою Центробанку.