Таліби в Афганістані заборонили місцевим мешканкам деякий час виходити на роботу. Речник угрупування Забіхулл Моджахед пояснює, що бойовики можуть погано поводитися, тому поки що нова влада не може давати жінкам гарантій безпеки. Про це повідомляє New York Times.
"Ми стурбовані, що наші бійці ще не навчені та можуть погано поводитися з жінками... Ми не хочемо, щоб наші сили шкодили чи переслідували жінок", — сказав Моджахед.
Ситуація зміниться, переконують таліби, коли можна буде гарантувати безпечні умови існування. Вони також заявили, що попри ізоляцію жінки отримуватимуть заробітну плату - гроші приноситимуть до них додому.
Раніше один з представників "Талібану", а саме заступник комітету з питань культури Ахмадулла Васека, заявив, що "у жінок, які працюють, немає проблем, поки вони носять хіджаби".
Таке вже траплялося
"Таліби" керували Афганістаном до 2001 року - тоді на території країни діяв режим ісламського шаріату. Обмеження торкнулися й прав жінок: їм заборонили навчатися у школах після 12 років, а також працювати з чоловіками. Саме тому правозахисники ставлять під сумніви нинішню тезу про тимчасові заборони.
"Вони пояснювали, що безпека погана, і чекали, коли стане краще і жінки отримають більше свободи. Але у роки їхньої влади цей момент так і не настав", — сказала заступниця директора з прав жінок у Хізер Барр.
15 августа талибы вошли в Кабул, и президент Афганистана Ашраф Гани покинул страну. Перед этим в течение менее чем двух недель «Талибан» взял под контроль большую часть провинций Афганистана.
Оплотом сопротивления талибам снова стала провинция Панджшер на севере страны. Руководство взяли на себя вице-президент Афганистана Амрулла Салех и сын легендарного командира моджахедов Ахмад Масуд.
Подробнее о последствиях действий Вашингтона и дестабилизации в регионе – в статье Николая Замикулы «Что останется в Афганистане после вывода американских войск?», а также в материале Алексея Ижака «Трагедия Афганистана: «Талибан» пришел» для читателей ZN.UA.