UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світовий конгрес українців закликав Німеччину до мораторію на "Північний потік-2"

Проект "Північний потік-2" називають політичною зброєю Кремля, призначеною для контролю енергопостачання України та інших країн Східної Європи.

Світовий конгрес українців звернувся до Федерального уряду і демократичних партій Німеччини із закликом ввести негайний мораторій на будівництво "Північного потоку-2", говориться на сайті СКУ.

"Будівництво російського газопроводу, призначеного для обходу Східної Європи і прямого підключення до Німеччини, має бути завершено цього літа. Проект засудили на європейському та міжнародному рівні як політичну зброю Кремля, призначену для контролю енергопостачання України та інших країн Східної Європи", - повідомляють в Конгресі українців.

Там зазначають, що мораторій повинен:

"Мораторій по "Північному потоку-2" є можливістю виробити єдину європейську позицію. Він дасть чіткий сигнал російському керівництву, що існують наслідки за постійні порушення міжнародного законодавства і підрив основ європейського правопорядку", - вважає глава СКУ Павло Грод.

Він закликає українську і східноєвропейську спільноти підтримати введення мораторію на "Північний потік-2".

Читайте також: Відмова зупинити «Північний потік-2» дозволяє Путіну діяти безкарно — FT

США не стали вводити санкції відносно компанії Nord Stream 2 AG (оператор проекту) і її виконавчого директора Маттіаса Варніга.

При цьому президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти «Північного потоку - 2» і глави компанії Маттіаса Варнінг. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту« Північний потік-2» і «Північний потік-2 » : кліматичний вимір».