UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд зобов'язав Білий дім оприлюднити електронне листування щодо України

Рішення було ухвалене за позовом видання The New York Times.

Суддя Емі Джексон видала запит з вимогою до адміністрації президента США Дональда Трампа надати електронне листування, в якому йшлося про військову допомогу Україні і, зокрема, вказівку президента про припинення такої допомоги, пише "Голос Америки" з посиланням на профільне юридичне видання Law and Crime.

Як зазначається, рішення було ухвалене за позовом видання The New York Times в межах закону про доступ до інформації, оскільки Білий дім відмовив у наданні документів виданню, посилаючись на застосування виконавчого привілею.

"Саме документи в цій категорії - це електронне листування президента або віцепрезидента, або безпосередніх радників президента, яка стосується президентського рішення про обсяг, терміни і мету затримки військової допомоги Україні", - заявила заступник юриста бюджетного управління Білого дому Гедере Уолш.

Також зазначається, що суддя Джексон головувала у справі Роджера Стоуна, колишнього радника Трампа, якого звинувачували у надані неправдивих свідчень.

Читайте також: Трамп звільнив причетного до імпічменту начальника розвідки США

У 2019 році у межах розгляду імпічменту Дональда Трампа розглядалися звинувачення в тому, що затримка військової допомоги Україні могла здійснюватися для надання тиску на український уряд з внутрішньополітичною метою. Рішення адміністрації утримати виділену для України допомогу зіграло центральну роль у процесі імпічменту Трампа за звинуваченням у зловживанні повноваженнями і перешкоджанні роботі Конгресу.

5 лютого 2020 року Сенат Сполучених Штатів поставив крапку в досить болючому для американської демократії процесі імпічменту Дональда Трампа.

Трамп став вже третім президентом США після Ендрю Джонсона (1868) і Білла Клінтона (1999), якому винесли імпічмент в Палаті представників, але виправдали в Сенаті. Тепер у Трампа є можливість сконцентруватися на передвиборної кампанії.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Не винен, але перешкоджав".