UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стримування Китаю: Японія та Франція почнуть переговори щодо нової угоди про безпеку — Kyodo

Токіо вже має подібні угоди з США, Австралією та Британією.

Японія планує розпочати переговори з Францією щодо нової угоди про безпеку, яка сприятиме проведенню спільних навчань та операцій з ліквідації наслідків стихійних лих. Про це повідомляє Kyodo, посилаючись на джерела.

Читайте також: Розвідка США ділитиметься з приватним сектором і міжнародними партнерами даними про загрози з боку Китаю та РФ 

Очікується, що прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда обговорить угоду під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі в четвер, 2 травня.

Японія активізує зміцнення відносин у сфері безпеки з країнами-однодумцями щодо Індо-Тихоокеанського регіону, очевидно, з метою посилення стримування Китаю на тлі зростання впливу Пекіна в прилеглих водах.

У Франції є стратегічні інтереси в регіоні, оскільки вона має заморські території, такі як Нова Каледонія в південній частині Тихого океану, в той час як Токіо перебуває в суперечці з Пекіном через спірні острови.

На тлі посилення військового впливу Китаю в регіоні Японія та Франція вже підписали окремі угоди про розширення співпраці у сфері безпеки, в тому числі договір про закупівлю і перехресне обслуговування, яка спрощує процес обміну продовольством, паливом і боєприпасами між їхніми збройними силами.

Кішіда перебуває у шестиденній закордонній поїздці, під час якої відвідає Францію, Бразилію і Парагвай.

Японський уряд вже уклав угоди про взаємний доступ з Австралією і Великою Британією, що сприятиме більш плавному і швидкому розгортанню військових між цими країнами. Крім того, Японія розпочала переговори з Філіппінами про таку угоду.

Токіо також має подібний пакт зі Сполученими Штатами з 1960 року.

Читайте також: Японія — Сполученим Штатам: Знову зробити Америку великою можна лише тоді, коли її визнають такою у світі

Раніше повідомлялося, що Японія та США розширюють оборонну співпрацю з метою протидії загрозам з боку Китаю та Росії. Токіо та Вашингтон уклали низку угод про співробітництво в сфері оборони, в тому числі про модернізацію структури військового командування Штатів у Японії, щоб воно могло краще працювати з японськими силами в кризових ситуаціях.