UA / RU
Підтримати ZN.ua

Столтенберг назвав непрямі докази причетності Кремля до спецоперації у Мінську

Спецслужби Білорусі давно контролюються російськими.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав непрямі докази причетності Росії до спецоперації із примусовою посадкою у Мінську літака Ryanair. По-перше, це реакція Кремля на зухвалі дії білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка, наголосив він і в онлайн-інтерв'ю Times Radio.

«Росія – одна з небагатьох країн, яка не визнала абсолютно неприйнятним факт посадки літака», - зазначив він.

Другим доказом є тісна співпраця Росії і Білорусі в обороні повітряного простору. «Ми знаємо, що Білорусь і Росія дуже тісно співпрацюють майже в усіх сферах, зокрема і в обороні повітряного простору».

Інші деталі Столтенберг повідомити відмовився, пославшись на те, що це інформація розвідки, яка не підлягає розголошенню, повідомляє «Громадське».

На його думку, посадка літака є не лише порушенням правил повітряного простору, але й «атакою на демократичну опозицію Білорусі».

Читайте також: Рада закликала Білорусь звільнити Протасевича та інших політв'язнів

Нагадаємо, 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю. На початку червня EASA заборонило європейським компаніям літати над Білоруссю, повітряний простір ЄС закрили для білоруських авіакомпаній.

23 травня в аеропорту Мінська під приводом «загрози мінування» посадили літак Ryanair з опозиційним журналістом Романом Протасевичем на борту. Наказ підняти у повітря винищувач МіГ-29 віддав особисто білоруський диктатор  Алєксандр Лукашенко, однак сама спецоперація курувалася і розроблялася ФСБ Росії.

Протасевича та його дівчину, росіянку Софію Сапегу, затримали. Із затриманими «працюють» у СІЗО, під фізичним та психологічним тиском Протасевич визнав себе «винним» в організації протестів у Білорусі.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.