UA / RU
Підтримати ZN.ua

Столтенберг закликав Україну і Угорщину до пошуку компромісу та порозуміння

Генеральний секретар НАТО запропонував міністру закордонних справ Угорщини сприяти вирішенню проблем між двома країнами і перестати блокувати зустрічі Україна-НАТО.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг поговорив з главою МЗС Угорщини Петер Сійярто про блокування Будапештом зустрічей Україна-НАТО на високому рівні після зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу в Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".

"Ми говорили про можливість проведення зустрічі Україна-НАТО на саміті... Ми знаємо про розбіжності між Угорщиною і Україною, які зробили неможливим проведення зустрічі на міністерському рівні", - заявив Столтенберг.

При цьому він підкреслив, що Угорщина є цінним членом НАТО, який робить внесок у колективну безпеку, а Україна – близьким партнером, якому НАТО прагне надавати підтримку.

"Тому я вірю і закликаю Україну і Угорщину вирішити протиріччя як можна швидше", - заявив Столтенберг.

Нагадаємо, Будапешт продовжить блокувати всі зусилля України по взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиярто. За його словами, це значний тиск має сприяти скасування блокування Угорщиною подальших переговорів і є несправедливим з огляду на те, що Україна несе відповідальність за виниклу ситуацію".

Нагадаємо, у лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".