Цього тижня виповнюється 100 років відколи озброєні більшовики увірвалися у Зимовий палац в Петрограді і арештували міністрів Тимчасового уряду Росії. Так вони запустили ланцюг подій, в результаті яких загинули мільйони, а західній цивілізації була завдана майже смертельна рана.
Про це на сторінках лояльного до Республіканської партії видання Wall Street Journal пише журналіст і автор книги "Покоління безумства: розпад і падіння СРСР" Девід Сеттер.
Він нагадує, що в країнах, в яких комунізм закріпився, була підірвана сама моральна основа суспільства. Особистість була опущена до найнижного рівня і перетворилася у гвинтик державної машини. Комуністи скоювали масштабні вбивства, щоб повністю знищити цінність життя і зруйнувати індивідуальну свідомість тих, хто вижив.
В 1920 році під час промови перед комсомолом Володимир Ленін заявив, що комуністи "підкорили мораль класовій боротьбі". Похвальним було все, що нищило "старе суспільство експлуататорів" і сприяло будівництву "нового комуністичного суспільства".
"Такі переконання підготували підґрунтя для десятиліть вбивств промислового масштабу. В цілому не менше 20 мільйонів громадян СРСР були страчені режимом чи загинули в результаті його репресій", - пише автор нагадуючи про жертв "червоного терору", Голодомору, великого терору, загиблих в наслідок примусового переселення, в'язнів ГУЛАГ, загиблих у трудових колоніях і від інших переслідувань.
"Якщо додати до цього списку смерті від рук комуністичних режимів, створених і підтримуваних Радянським Союзом у Східній Європі, Китаї, на Кубі, в КНДР, В'єтнамі і Камбоджі, то загальна кількість жертв наблизиться до 100 мільйонів. Це робить комунізм найбільшою катастрофою в історії людства", - йдеться в статі.
Автор зауважує, що СРСР поширив також інтелектуальний хаос. Західні інтелектуали часто закривали очі на радянські звірства, виправдовуючи їх "благородними цілями". Зараз радянської імперії і міжнародної комуністичної системи більше немає. Але необхідність зберегти пріоритет більш високих моральних цінностей важлива не менше, ніж в 19 столітті, коли вони вперше всерйоз почали піддаватися сумніву.
Раніше оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор писав, що президент Росії Володимир Путін боїться Леніначерез більшовицький переворот. Кремль парадоксально захоплюється СРСР і водночас ненавидить переворот, який його створив, оскільки боїться революцій і зміни влади.
Нагадаємо, що Володимир Путін неодноразово заявляв, що вважає розпад Радянського Союзу найбільшою геополітичною трагедією ХХ століття і драмою для всіх росіян.